Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1022599]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

У Києві створять навчально-консультаційний центр з підготовки спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням

15 лютого 2016 року у м. Бухарест (Румунія) відбулася чергова зустріч учасників Проекту “Підготовка спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні інженерно-будівельні центри знань” (Train-to-NZEB) з шести країн світу (Болгарії, Ірландії, Німеччини, Румунії, Туреччини, Чехії, України).

Україну на зустрічі в Румунії представляв Інститут місцевого розвитку – виконавець Проекту в Україні, в особі Руслана Тормосова, керівника Проекту Train-to-NZEB в Україні, виконавчого директора ВБО “Інститут місцевого розвитку”, та Володимира Скочка, технічного експерта ІМР, координатора міжнародних наукових проектів Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) з енергозбереження в будівництві та архітектурі.

ІМР презентував учасникам зустрічі концепцію найбільшого в Україні навчально-консультаційного осередку знань та технологій з енергоощадності – “Інформаційного інженерно-будівельного центру знань” із підготовки спеціалістів зі зведення будівель з , близьким до нульового енергоспоживанням (завантажити презентацію). Такий Центр буде створений на базі КНУБА за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.

Планується, що Центр розвиватиметься у два етапи та стане одним із функціональних підрозділів КНУБА. Керівництво Центром та контроль за виконанням його стратегічних завдань здійснюватимуть ключові фахівці ІМР та КНУБА в галузі енергозбереження в будівництві та архітектурі.

На першому етапі розвитку Центр працюватиме у 3-х приміщеннях центрального корпусу КНУБА (5-й поверх), де здійснюватиметься часткове адміністрування, а також проводитиметься більша половина тренінгів та надаватимуться консультації:

1) лекційна аудиторія на 20-30 слухачів, оснащена проектором та необхідним комп’ютерним обладнанням як для викладання теоретичного матеріалу тренінгових курсів, так і для проведення онлайн-лекцій та презентацій. Аудиторія буде суміщена з експозиційним залом, в якому розміщуватимуться демонстраційні зразки енергоефективних матеріалів, конструктивних рішень та спеціального інженерного обладнання й зразків, пов’язаних із альтернативними джерелами енергії. В аудиторії також будуть встановлені стенди з різноманітними тематичними плакатами та друкованими матеріалами компаній-партнерів із описом сучасних технічних і технологічних будівельних рішень;

2) комп’ютерний клас на 6-8 автоматизованих робочих місць для проведення практичних та лабораторних занять із будівельної фізики, чисельного моделювання процесів тепло-, волого- та повітрообміну, комп’ютерного аналізу результатів вимірювання при енергетичному аудиті, а також для проведення онлайн-консультацій, вебінарів і постійного адміністрування й доступу до спеціалізованого веб-ресурсу Проекту (www.train-to-nzeb.com/), орієнтованого на міжнародний обмін знаннями та досвідом у галузі енергоресурсозбереження;

3) конференц-зал для проведення засідань, робочих зустрічей та дискусій на тематику тренінгів.

Більша частина практичних занять, не пов’язаних із застосуванням комп’ютерного обладнання та програм, на першому етапі розвитку Центру проводитиметься за участі партнерів Проекту, що виявили бажання підтримати Проект та передати власний практичний досвід реалізації кращих проектних рішень у галузі енергозбереження у будівництві. Найактивнішу участь планують взяти:

  • Компанія “REHAU”, за участі якої планується проведення практичних занять за темами “енергоефективні світлопрозорі огороджувальні конструкції”, “розроблення та встановлення ефективних інженерних мереж та обладнання”, а також “обладнання сучасних рішень щодо альтернативних джерел енергії у будівництві”.
  • Корпорація “ТехноНІКОЛЬ”, яка планує проводити практичні заняття на тему “енергоефективні матеріали зовнішніх огороджувальних конструкцій, фундаментів та конструкцій покриття”, “ефективні ізоляційні матеріали та утеплення», а також “монтаж енергоефективних фасадних систем будинків”.
  • Компанія “Henkel”, якащо планує взяти участь у практичних заняттях на тему “енергоефективні матеріали зовнішніх огороджувальних конструкцій», “сучасні ефективні опоряджувальні матеріали”, а також “сучасні ефективні фасадні систем будівель та споруд”.
  • ТОВ з ІІ “Danfoss”, яке має намір проводити практичні заняття за тематикою “ефективне застосування систем та обладнання внутрішніх та зовнішніх інженерних мереж”, “теплотехнічні системи та обладнання» тощо.

Ці та інші партнери проекту пропонують використовувати власну матеріально-технічну базу та кадри для проведення тренінгів, а також власні навчальні та лабораторні приміщення, пристосовані для здійснення практичних робіт.

У Бухаресті також говорили про заплановані до викладання у Центрі навчальні програми (завантажити огляд навчальних програм).

Програми тренінгів здебільшого розроблені спеціалістами ІМР та КНУБА на основі опитування, проведеного під час конференції “Буд-Майстер-Клас-2015”, та з урахуванням досвіду професорсько-викладацького складу КНУБА і технічних експертів ІМР у таких галузях: (1) архітектурні конструкції й об’ємно-планувальні рішення будівель та споруд; (2) будівельна фізика; (3) теплотехніка; (4) інженерні мережі; (5) альтернативні джерела енергії.

Зокрема, програма підготовки робітників-будівельників (майстрів, бригадирів та виконробів, спеціалістів технічного нагляду) складатиметься з 10 модулів. Вона передбачає 40 годин занять з викладачами (16 лекційних та 24 практичних). Найбільший наголос у навчальних матеріалах зроблений на практичних аспектах зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням. Багато уваги приділяється нормативним вимогам до теплоізоляційної оболонки будинку, сучасним енергоефективним матеріалам та конструктивним рішенням, питанням вибору джерел теплопостачання та ефективних систем вентиляції внутрішніх приміщень будівлі.

Програма підготовки висококваліфікованих та провідних спеціалістів будівельної галузі (конструкторів, архітекторів, інженерів, менеджерів-координаторів будівельних робіт, проектно-будівельних консультантів) складатиметься з 10 модулів. Вона передбачає 40 годин занять з викладачами (25 лекційних та 15 практичних). Найвагоміші акценти у курсі поставлені на принципах розробки та розрахунку енергоефективних проектних рішень у будівництві і архітектурі. Більшість матеріалів тренінгів присвячені методологічним аспектам проектування енергоефективних будівель, інженерним розрахункам ефективних конструкцій із застосуванням сучасного програмного забезпечення, а також принципам комплексного застосування енергозберігаючих систем вентиляції, опалення та теплопостачання у поєднанні з альтернативними джерелами енергії.

Програма підготовки осіб, які не є професійними будівельниками, однак наділені повноваженнями щодо прийняття ключових рішень (особи, що посідають керівні посади та представники державних організацій) складатиметься з 10 модулів. Вона передбачає 20 годин занять з викладачами (16 лекційних та 4 практичних). Майже усі матеріали тренінгів орієнтовані на ознайомлення слухачів із техніко-економічними й законодавчими аспектами системного впровадження енергоефективних технологій та матеріалів у будівельне виробництво. Тут порушуються питання нормативних вимог енергоефективності у будівництві, встановлення енергозберігаючих систем опалення, теплопостачання, водопостачання, електропостачання й вентиляції у нових та старих будівлях, питання сертифікації, енергоаудиту, а також комплексного підвищення енергоефективності наявного житлового фонду.

На другому етапі розвитку “Інформаційного інженерно-будівельного центру знань” планується значне розширення матеріально-технічної бази Центру за підтримки місцевих партнерів Проекту в Україні. На цьому етапі передбачається реконструкція та перехід у користування Центру додаткових робочих приміщень, розміщених на 2-му поверсі Інституту інноваційної післядипломної освіти КНУБА. Також планується залучити до участі у Проекті нових місцевих та міжнародних партнерів та спонсорів.
 

Повернутись догори