Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1156660]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

Семінар для ОСББ Рівного "Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках"

28 липня 2016 року у м. Рівному ІМР спільно з Банком "Львів" в рамках виконання Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Далі – Проект USAID) провели семінар "Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках". Участь у ньому взяли 68 осіб. Серед них: рівненський міський голова Володимир Хомко, секретар Рівенської міської ради Сергій Паладійчук, представники ОСББ, асоціацій ОСББ. Участь у підготовці та проведенні заходу взяла громадська організація «Рада голів ОСББ міста Рівне» – Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії, створений за підтримки Проекту USAID. Захід відбувся в рамках програми кредитних гарантій Установи кредитування розвитку USAID для фінансування енергоефективних заходів. 

Під час семінару учасники ознайомилися з міськими програмами співфінансування впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках Рівного, дізналися про порядок прийняття співвласниками рішень щодо спільного майна як в будинках, що створили ОСББ, так і в будинках, неорганізованих в об’єднання. Йшлося в тому числі і про проведення енергоефективних робіт та залучення фінансування. Серед питань, які активно обговорювались: оплата внесків власниками квартир, які перебувають у власності територіальної громади, орендованих приміщень в ОСББ та блокування Рівнеобленерго початку роботи новостворених ОСББ. Учасникам також розповіли про:

  • вимоги чинного законодавства в частині підтримки в технічно справному стані житлових будинків,
  • послідовність дій ОСББ як замовника виконання будівельно-монтажних робіт,
  • можливості побудови співвласниками взаємовідносин з ЕСКО,
  • визначення можливих джерел фінансування ремонтних робіт та енергоефективних заходів і в тому числі доцільність залучення банківських кредитів як джерела для їхнього фінансування.

Начальник рівненського відділення ПАТ АКБ "Львів" Дмитро Шваєнко розповів про умови та досвід банку в кредитуванні ОСББ на здійснення енергоефективних заходів, а також озвучив готовність банку щодо співпраці з ОСББ, а голова правління асоціації ОСББ "Оберіг" м. Львова Стефанія Климко висвітлила позитивний досвід та детально проаналізувала приклади отримання кредитів комерційних та державних банків на впровадження енергоефективних заходів об’єднаннями співвласників у м. Львові.

Після семінару консультанти Проекту USAID відвідали 4 ОСББ: "Учитель", "Наш дім", "Дружба", "Галицьке-4" для вивчення досвіду ОСББ міста Рівного у впровадженні енергоефективних заходів, зустрічі з активом об’єднань. Консультанти надали відповіді на технічні, організаційні та юридичні питання діяльності ОСББ та реалізації енергоефективних заходів в конкретних будинках.

Презентації семінару тут

 


 

Повернутись догори