Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1156638]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

Біопаливу в системі централізованого теплопостачання м. Миргорода – бути!

5 серпня 2015 р. у Миргороді спеціалісти Інституту місцевого розвитку на виконання Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» провели громадський форум «Використання біопалива для вироблення теплоти в системах централізованого теплопостачання». 

У вітальному слові міський голова м. Миргорода Сергій Соломаха закликав присутніх до співробітництва: «За Проектом USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» ми працюємо вже два роки. Проект передбачає не лише розбудову інфраструктури зі збирання, перевезення та зберігання біомаси, а й інформування громадськості щодо необхідності поступового переходу на альтернативні джерела енергії. Уже зараз зрозуміло, що газ — майже вичерпане джерело енергії. Оскільки в Україні власного газу небагато, його доводиться купувати, і коштує він недешево. Тому заміщення природного газу соломою, на яку багата миргородська земля, є гідною альтернативою для нашого міста. Широке впровадження біоенергетики — робота на перспективу, її результати зможуть, оцінити наші нащадки. Але я, як міський голова, вбачаю велику користь від Проекту вже зараз – це робочі місця, інноваційні технології і неабиякі інвестиції в місто». Далі...


У Миргороді з’явилися рекламні щити, розроблені в рамках Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород»

Рекламні щити розташовані за адресами: вул. Гоголя, 10 та вул. Сорочинська, 260. Ще один щит незабаром з’явиться по вул. Гоголя, 60.


Миргородці висловили своє ставлення до заміщення природного газу біомасою в системі централізованого теплопостачання

На початку серпня 2015 р. в Миргороді було проведено вивчення громадської думки щодо часткового заміщення природного газу біомасою, зокрема соломою зернових культур для централізованого теплопостачання. В опитуванні взяли участь 766 респондентів з усіх районів міста.

Мета дослідження – визначити вихідний рівень обізнаності, ставлення та очікування містян щодо використання соломи в комунальній енергетиці перед початком найбільш інтенсивної фази інформаційно-просвітницької роботи Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород». Результати дослідження дозволять скоректувати інформаційну кампанію, щоб розвіяти омани, застарілі стереотипи та упередження, що заважають розвиватися альтернативній енергетиці у місті. 

Як виявилося, прихильників заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії більше, ніж упевнених противників. Так, серед миргородців співвідношення прихильників/противників заміщення газу в комунальній енергетиці України становить 44/35, свого міста – 41/3. Далі... 


Консультанти ІМР в рамках Проекту USAID беруть участь у підготовці проекту змін до Методики оцінки активів суб‘єктів природних монополій, суб‘єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії

Консультанти ІМР, співвиконавця Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР), входять до складу Робочої групи при ФДМУ для підготовки проекту змін до Методики оцінки активів суб‘єктів природних монополій, суб‘єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії, затвердженої наказом ФДМУ від 12.03.2013 №293. Консультантами Проекту МЕР розроблено пропозиції щодо внесення змін до Методики 293 оцінки активів суб’єктів природних монополій. Очікується, що ці пропозиції будуть апробовані під час проведення пілотних оцінок активів суб‘єктів природних монополій у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення.ІМР запрошує всіх ліцензіатів НКРЕКП, зацікавлених в переході до стимулюючого регулювання до співпраці з удосконалення нормативно-правової бази, в тому числі Методики №293 з оцінки активів суб’єктів природних монополій.

Далі...


Миргородці обговорили ключові питання біоенергетики

27 липня 2015 р. у Миргороді в рамках Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» (МАДЕМ) проведено дві фокусні групи з представниками будинкових та вуличних комітетів, активними городянами для з’ясування їхнього ставлення до заміщення природного газу місцевими альтернативними джерелами енергії (АДЕ), зокрема, біопаливом. 

Відповідаючи на запитання стосовно державної політики щодо заміщення природного газу, учасники зазначили, що на 100% відмовитись від газу неможливо, проте треба думати про майбутнє та шукати АДЕ для його якомога більшого заміщення. Присутні підтримали державну політику переходу на АДЕ. Серед запропонованих альтернатив природному газу для Миргорода його мешканці пропонували енергію сонця, «енергію сміття» (твердих побутових відходів), біомасу (лушпиння соняшника, кукурудзу, солому, деревину). Учасники дякували організаторам за можливість висловитися. Сприйняли захід як намагання міської влади почути громадську думку. Раділи, що місто буде піонером у галузі біоенергетики. І висловлювалися, що якщо Проект МАДЕМ дасть позитивні результати, його можна буде поширювати в інших регіонах України. Далі...


 Працівники НКРЕКП вчилися знімати стрес та вирішувати конфлікти під час спілкування зі споживачами


14 липня у рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР) фахівці ІМР провели семінар для представників НКРЕКП «Робота із споживачами: соціальні та психологічні аспекти», в якому взяли участь 50 держслужбовців із різних відділів та департаментів Нацкоміції. Протягом кількох годин їм розповідали про чинники, прояви та наслідки синдрому вигорання, про стрес, методи поведінки та захисту від негативних впливів, навчали контролю за емоціями та методам саморегуляції.

На думку учасників семінару «Робота зі споживачами: соціальні та психологічні аспекти», такі заходи треба проводити частіше аби зробити співпрацю Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) зі споживачами та ліцензіатами більш комфортною та результативною. Далі...

 


До 2020 року Вінниця скоротить споживання енергетичних ресурсів на 325,5 млн грн

6 липня у Вінниці в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР) відбулося розширене засідання Робочої групи з розроблення Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) м. Вінниці на 2015-2020 рр., під час якого презентували та обговорили оновлений ПДСЕР. У заході взяли участь 49 осіб: заступник Вінницького міського голови Ігор Корольчук, представники профільних відділів та департаментів міської ради, комунальних підприємств, громадськості міста та експерти Проекту МЕР.

ПДСЕР презентував виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку» Руслан Тормосов. Він звернув увагу на успіхи Вінниці на шляху до сталого енергетичного розвитку, високо оцінив діяльність Робочої групи з розроблення ПДСЕР. Основні положення презентації стосувалися характеристики міста та основних секторів виробництва і споживання енергоресурсів за секторами; визначення базового рівня викидів СО2 у Вінниці; комплексу запропонованих для зменшення викидів СО2 енергоефективних проектів, джерел їхнього фінансування та очікуваних результатів від упровадження ПДСЕР. Завантажити пресс-реліз


Як організувати та провести успішне громадське слухання дізнались представники пілотних міст Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

17 червня 2015 р. для представників пілотних міст Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) був проведений семінар "Організація та проведення громадських слухань з обговорення питань енергетичного розвитку міст". Мета семінару - інформувати представників міст про громадські слухання як ефективний засіб залучення громадськості до прийняття рішень щодо розвитку міст, основні етапи підготовки та проведення громадського слухання, інформаційну кампанію у ЗМІ та поширення інформації у соціальних мережах, особливості інформаційної кампанії перед громадським слуханням із розгляду Планів дій сталого енергетичного розвитку міст (ПДСЕР), організаційно-технічні аспекти громадських слухань тощо.

Учасниками семінару стали більше 20 представників відділів та управлінь ЖКГ та із забезпечення зв’язків із громадськістю м. Хмельницького, Чернігова, Сум, Тернополя, Дніпропетровська, Запоріжжя, Луцька, Вінниці, Краматорська, Києва, Львова та Херсона.Учасники семінару отримали Методичні рекомендації з організації та проведення громадських слухань з розгляду Планів дій зі сталого енергетичного розвитку міста, що їх розробили фахівці ІМР для допомоги містам, які хочуть започаткувати або удосконалити практику залучення громадськості до прийняття рішень щодо ПДСЕР та/або інших стратегічних документів в енергетичній галузі.


ДТЕК та ІМР нагородили авторів найкращих дитячих відеороликів про енергоефективність

На фінальних конференціях проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" організатори відзначили дітей, які надіслали найкращі відео, що вчать економії енергоресурсів. У травні школи-учасники проекту надсилали свої надбання: мультфільми, постановки, шкільні телепередачі, соціальну відеорекламу, спектаклі та казки. Найкращих обирали в межах всієї України. Призерами відеозмагання стали учні та команди трьох шкіл міста Дніпропетровська, п’яти столичних навчальних закладів та однієї школи міста Енергодара. Переможці отримали подарунки. Найбільше враження на конкурсну комісію – представників ДТЕК та Інституту місцевого розвитку – справили мультфільми, що їх власноруч намалювали діти. При цьому вони використали досить складні техніки. Далі...


ІМР провів нагородження трьох енергоефективних шкіл Бурштина

25 травня пройшла фінальна конференція третьої хвилі проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" на Західній Україні. У невеличкому місті Бурштин Івано-Франківської області вже не залишилося загальноосвітніх навчальних заклади, які б не брали участь у проекті: два з них стали учасниками другої хвилі та три – третьої.

Почесну першу премію у розмірі 40 000 грн отримала Бурштинська гімназія. Навчально-виховний комплекс посів 2 місце із грантом у 30 тисяч гривень, ЗОШ№ 1 – третє місце, премія за яким склала 20 тисяч гривень. Діти-переможці виглядають щасливими. "Ми раді, що змогли докластися до такого важливого питання як підвищення енергоефективності нашої гімназії. Впродовж проекту ми старанно працювали: проводили лабораторні роботи та теплові аудити, намагалися привчити інших людей до енергозбереження. Щозими в декількох класах та актовій залі дуже холодно, нам доводилося сидіти у верхньому одязі та думати не про навчання, а про те, як зігрітися. Та ж ми розуміємо, що у країні важкі часи, тому самостійно нам не вдалося б подолати цю проблему. А грант ДТЕК дозволить нам зробити перебування у гімназії більш комфортним, як для нас, так і для тих, хто надалі буде тут навчатися", – прокоментувала перемогу у проекті президент учнівського самоврядування Бурштинської гімназії Василина Козів, учениця пілотного класу, що брав найактивнішу участь у проекті. Далі...


У Дніпропетровській області визначили переможців Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи"

20-21 травня у Павлограді Дніпропетровської області відбувся захист проектних пропозицій в рамках проекту ДТЕК "Енергоефективні школи". 17 шкіл учасників нагородили 22 травня у Дніпропетровську. Ідеї з підвищення енергоефективності своїх навчальних закладів презентували школярі Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Зеленодольська, шести сіл Павлоградського та Петропавлівського районів Дніпропетровської області, а також Енергодара Запорізької області. Найцікавіші пропозиції стосувалися реконструкції шкільних санвузлів, утеплення стін та стелі, модернізації та регулювання системи подачі тепла. Учасники змагалися між собою в рамках групи. З 17 навчальних закладів регіону вибрали п’ять найкращих. Ними стали середня школа села Хороше, Енергодарський НВК №5, Зеленодольські школи №№1 та 2 та середня школа села В’язівок. Кожен із навчальних закладів отримав по 40 000 грн грантових коштів на втілення своїх проектних пропозицій. Ще чотири школи отримали гранти на суму 30 000 грн кожна, а решта – заохочувальні призи по 20 000, які вони також зможуть використати на підвищення енергоефективності. Конкурсна комісія оцінила не лише якість розрахунків та презентації учнівських проектів, а й те, як школи працювали з темою енергоефективності впродовж усього навчального року. Зокрема, наскільки їм вдалося знизити споживання електроенергії протягом лютого-березня (дані цих двох місяців 2015 року порівнювалися з усередненими даними аналогічних періодів трьох минулих років). У шкіл Дніпропетровської області та Енергодара цей показник чи не найліпший – разом вони змогли знизити енергоспоживання аж на 17%! Брали до уваги й проведені уроки з теплозбереження, й участь шкіл в інформаційній кампанії проекту. Далі...

Із результатами Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи. Третя хвиля" можна ознайомитися тут.


20 шкіл Дніпропетровська отримали 1,1 млн грн грантових коштів на реалізацію проектів із підвищення енергоефективності

22 травня відбулася фінальна конференція в рамках спільного конкурсу Дніпропетровської обласної ради, міської ради та енергетичної компанії ДТЕК "Енергозбереження задля майбутнього". Учасники конкурсу – 20 шкіл Дніпропетровськаотримали гранти на реалізацію енергоефективних проектів, які підготували учні. Призовий фонд виділили з обласного, міського бюджету та коштів компанії ДТЕК. Зокрема, п’ять шкіл, які зайняли перше місце, отримали по 90 тис. грн, ще п’ять – за друге місце – по 60 тис. грн, всі інші школи-учасники – заохочувальні призи по 35 тис. грн. У п’ятірці лідерів Дніпропетровська – гімназія №3, школа №143, школа № 91, спеціалізована школа №134 та школа №140. Грантові кошти навчальні заклади спрямують на підвищення ефективності опалення, зменшення втрат тепла через коридори, утеплення шкільних спортивних зал та кабінетів. Але не менш важливим результатом став виховний: діти та вчителі свідчать, що тепер ретельно слідкують за витратами енергоресурсів в школі та вдома і навчають цьому своїх близьких. Церемонії нагородження передував дводенний захист проектних пропозицій школярів. Кожна учнівська команда представила власну презентацію, у якій розповіла про свою участь у проекті, показала дані розрахунків, обґрунтувала вибір шкільного приміщення, яке пропонує зробити більш енергоефективним. Журі у складі представників ВБО «Інститут місцевого розвитку», ДТЕК, обласної та міської ради оцінило знання дітьми основних засад енергозбереження та самостійність у підготовці пропозиції, творчий підхід до виступу, дотримання часу та технічних вимог. Далі...

Із результатами Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи. Третя хвиля" можна ознайомитися тут.


Брудні бульбашки та шкідливі викиди сумнівної статті

Відомо, що журналістика закінчується там, де починається маніпулювання громадською думкою та суспільною свідомістю. На жаль, саме це можна спостерігати у статті Ігоря Грищенка «ПДСЕР від Чернігівської міськради – мильна бульбашка для американського народу», опублікованій 26 травня 2015 року на міському порталі Чернігова gorod.cn.ua. 14 травня її автор був присутній на розширеному засідання робочої групи з розроблення Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) м. Чернігова на 2015-2023 рр. Майже два тижні від нього не було жодного матеріалу і раптом за день до проведення сесії міськради, де має розглядатися ПДСЕР, ми маємо таку статтю. Ми не могли залишити її без відповіді. Ми не будемо виправдовуватись. Лише прокоментуємо хибність викладених у ній думок. І закликаємо чернігівців самим розібратися де правда, а де – перекручування фактів. З повагою, команда Інституту місцевого розвитку

Завантажити коментар Інституту місцевого розвитку
 


Донесення інформації щодо термомодернізації будинку до мешканців будинку та керівників ОСББ обговорили на спеціалізованому семінарі для Ресурсних центрів підтримки ОСББ

Кам’янець-Подільський, 14-15 травня 2015 р. - ІМР в рамках реалізації Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) провів останній з трьох семінарів для Ресурсних центрів підтримки ОСББ з питань чистої енергії "Проведення термомодернізації будинку: донесення інформації до мешканців будинку та керівників ОСББ". Під час семінару в рамках дискусії щодо методів та прийомів ефективного ділового спілкування та роботи у команді було розглянуто етапи спілкування, правила переконання співрозмовника, стилі поведінки: конкуренція, уникнення, пристосування, компроміс та співробітництво. Окрему увагу на семінарі також було присвячено питанню розвитку інтернет-платформи для спілкування Ресурсних центрів "Ресурсні центри підтримки ОСББ. Україна". Сторінка не існуватиме окремо – співпрацюватиме із знаним та авторитетним ресурсом соціальною мережею ПроОСББ.  

 

Повернутись догори