Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1156681]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

Переможці Проекту "Енергоефективні школи" успішно освоюють гранти

У травні-червні 2015 року відбулися підсумкові конференції проекту ДТЕК "Енергоефективні школи. Третя хвиля". Під час цих заходів учні шкіл-учасниць захищали власні проектні пропозиції щодо покращення умов у приміщеннях своїх навчальних закладів.36 шкіл-учасниць основної фази Проекту (10 ? із м. Києва, 6 ? із Дніпропетровська, 3 ? з Бурштина (Івано-Франківської області) й 17 шкіл Дніпропетровської області) та ще 10 шкіл міста Києва (переможці додаткового конкурсу серед 100 столичних шкіл на зменшення споживання електричної енергії) від серпня 2015 року почали отримувати свої гранти. На ці гроші учасники могли виконати енергоефективні заходи в своїх закладах, відповідно до проектних пропозицій.

  

На фото: нові вікна в актовій залі,гімназії №39 м. Києва

 На фото: утеплення фасаду, спеціалізована школа №252 м. Киева

На сьогодні 43 школи вже освоїли свої гранти на суму 1 млн 265 тис. грн. Роботи включали утеплення стін фасаду шкіл, заміну вікон і дверей на енергоощадні металопластикові, придбання будівельних матеріалів для утеплення приміщень, придбання енергоощадних ламп та насосу для перекачування води в систему опалювання, а також виконання гідро-пневмонічного промивання системи опалення.

Наразі Інститут місцевого розвитку продовжує працювати з останніми 3 школами міста Києва основної фази Проекту щодо освоєння грантів на додаткову суму 250 тис. грн. Крім того, фахівці ІМР долучилися до проведення професійного енергетичного аудиту в 22 закладах проекту, які були обрані для цього.

Звершення виконання усіх енергоефективних заходів заплановане на весну 2016 року.


Навчально-методичне забезпечення факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління" отримало гриф Міністерства освіти і науки України

Навчально-методичний комплект до факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління" (що складається з програми курсу та посібника для учнів 10-х класів "Абетка житлово-комунального управління"), який розробили спеціалісти ВБО "Інститут місцевого розвитку" в рамках Проекту ДТЕК "Нова генерація", отримав гриф Міністерства освіти і науки України. Це дає можливість включати факультативний курс у навчально-виховний процес у ЗНЗ України. А отже – змінювати ментальність українських школярів: формувати в них лідерські якості, ініціативність, небайдужість до спільних проблем, сприяти активізації особистих і колективних дій для покращення житлово-комунального управління в будинку, місті, країні. Далі...


Ще майже 40 енергоефективних ліхтарів з’явилися у столичному мікрорайоні Троєщина завдяки Проекту ДТЕК "Енергоефективний вечірній Київ"

Роботи проводилися в рамках проекту КИЇВЕНЕРГО "Енергоефективний вечірній Київ", що реалізується Інститутом місцевого розвитку за кошти ДТЕК. Це – друга черга проекту. Під час її виконання встановлено 38 світлодіодних ліхтарів на вулиці Архітектора Ніколаєва і частково – на пішохідній алеї проспекту Маяковського.Загалом на Троєщині встановили 69 нових енергоефективних приладів вуличного освітлення. Перша черга передбачала встановлення сучасних ліхтарів у дворах мікрорайону поруч зі школою №270 та дитячим садочком №769. Крім того, місто отримало проект модернізації освітлення ще в одному кварталі мікрорайону.Загальні інвестиції ДТЕК у роботи за проектом становлять 3 млн грн. Організатори очікують, що реалізація соціального проекту "Енергоефективний вечірній Київ" зробить мікрорайон Троєщина безпечнішим у темний час доби, а енергоефективні ліхтарі дозволять місту економити електроенергію.

Далі...


Проект USAID "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород" успішно завершено

ВБО "Інститут місцевого розвитку" успішно завершив роботу над Проектом USAID "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород". Протягом 2,5 років команда спеціалістів виконала великий обсяг завдань: у Миргороді та Миргородському районі з нуля було створено логістичну інфраструктуру зі збирання, транспортування, зберігання та постачання соломи для потреб комунальної теплоенергетики. Застарілу котельню в межах щільної міської забудови реконструйовано на сучасну комбіновану, що працює на трьох видах палив: соломі, трісці – у штатний період, та природному газі – у період пікових навантажень. При цьому дотримані усі екологічні вимоги. Проведена масштабна інформаційно-просвітницька робота.Завершальними заходами проекту стали 1,5-годинний телевізійний форум "Біопаливо в комунальній теплоенергетиці: досвід м. Миргорода", презентація результатів роботи за проектом у Полтавській ОДА та Миргородській міській раді, презентація створеного в рамках проекту фільму "Джерело енергії, що змінить Україну" та практичного посібника "Біоенергетичні проекти: від ідеї до втілення". Далі...


У Києві відбулася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція “БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2015”

26-27 листопада 2015 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) відбулася Перша всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів “Буд-Майстер-Клас-2015”. Перше пленарне засідання конференції було присвячене енергоощадним та екологічним концепціям в новітній архітектурі, сучасним навчально-інформаційним проектам будівельної галузі, а також системним рішенням при проектуванні та на будівництві. Друге пленарне засідання конференції “Буд-Майстер-Клас-2015” було проведене в форматі “круглого столу”. На ньому розглянули сучасні організаційно-технічні проблеми в будівництві та архітектурі, передові конструктивні та інженерно-технічні рішення.

Важливим результатом конференції стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ІМР та КНУБА, що стало відправним пунктом по заснуванню “Інформаційного інженерно-будівельного центру знань”. Далі... 


Соціальний проект ДТЕК "Енергоефективні школи" визнаний найкращим в Україні

Київ, 13 листопада 2015 р. -  Проект "Енергоефективні школи", що протягом трьох років упроваджувався ВБО "Інститут місцевого розвитку" в рамках Програми соціального партнерства компанії ДТЕК, став переможцем конкурсу "Кращі соціальні проекти України". Конкурс, організований ГО "Центр соціального лідерства" за підтримки Мінсоцполітики України, проводився вперше. Він тривав 9 місяців і складався з трьох турів. Було подано 316 заявок від державних організацій, бізнес-структур та громадських об’єднань. До участі допустили 198 – після перевірки їхньої результативності та достовірності наданої інформації. У другому турі за проекти голосували у Facebook. Ті, які потому вийшли до півфіналу, оцінювало журі з 25 українських та міжнародних експертів. Від початку правилами конкурсу було передбачено визначення тільки трьох переможців. Однак журі дуже високо оцінило проект ДТЕК "Енергоефективні школи" та його внесок у вирішення актуальних проблем суспільства. Журі одноголосно вирішило особливо відзначити "Енергоефективні школи" і присудити йому Гран-прі.

Проект ДТЕК "Енергоефективні школи" впроваджується з 2012 року. За три хвилі у ньому взяли участь 216 шкіл з 24 сіл та міст України (у т.ч. 100 шкіл м. Києва, що змагалися між собою в додатковому конкурсі на зниження споживання електроенергії). Завдання проекту – виховання в учнів екологічно грамотної та енергоощадної поведінки, актуалізація проблем енергоефективності та раціонального споживання ресурсів, залучення учнів до дій, спрямованих на зменшення негативного впливу на довкілля.

Спеціалісти ІМР здійснювали навчально-методичний супровід проекту, проводили семінари та конференції для педагогів та їхніх учнів. Консультанти ІМР також розробили факультативний навчальний курс "Основи енергопостачання та енергозбереження". Учні 6-8 класів, слухачі курсу, навчаються енергоефективності та ресурсозбереженню не лише в теорії, а й на практиці. Діти виконують лабораторні роботи, на уроках вчаться проводити термосканування та тепловий аудит будівель, їздять на екскурсії на теплоелектростанції. Крім того, організовують інформаційні кампанії у своїх школах та прилеглих мікрорайонах, беруть участь у конкурсі шкіл щодо скорочення споживання електроенергії. У фіналі навчання учні розробляють власні проекти з підвищення енергоефективності приміщень школи. Для реалізації кращих з них ДТЕК виділяє гранти. Загальні інвестиції ДТЕК у проект за весь час становили 11,7 млн грн, з них призовий фонд проекту– 5,18 млн грн.

Грантові гроші навчальні заклади спрямовують на підвищення ефективності опалення, зниження втрат тепла та електроенергії, утеплення шкільних спортивних залів, кабінетів і бібліотек. Завдяки організаційним, інформаційним і незначним технічним заходам школам вже вдалося знизити споживання енергії на 12,3% порівняно з аналогічними періодами попередніх років.

Див. Прес-реліз ДТЕК  


Приклад заповнення протоколу установчих зборів ОСББ та листків письмового опитування до нього

 Пропонуємо до вашої уваги приклад заповнення протоколу установчих зборів ОСББ та листків письмового опитування до нього, згідно з вимогами останніх змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Зауважте, будь ласка, що в основі лежить форма протоколу, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 р. № 203. Хоча закон і не вимагає складання протоколу при створенні ОСББ за цією формою, ми рекомендуємо її використовувати. Адже вона повною мірою відображає вимоги закону до вмісту протоколу і допоможе вам уникнути помилок. Водночас, користуючись тим, що у випадку зі створенням ОСББ ми не зобов’язані неухильно дотримуватися затвердженої форми, ми внесли до неї незначні зміни, які полегшують складання протоколу, як-от: окремо зазначили дати проведення зборів і складання протоколу та виділили інформацію про представника співвласника в окрему колонку. Далі... 


Cолома зігріє житловий мікрорайон Миргорода та заощадить місту 2 млн грн на рік

27 жовтня 2015 р. у Миргороді відкрито головні об’єкти Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород»: комбіновану котельню та центральний склад соломи. 

В результаті реконструкції пілотної котельні (пров. Спартаківський, 8) п’ять старих газових котлів замінені на три сучасних, енергоефективних, встановлений мультипаливний (солома, тріска, пелети) біокотел потужністю 1 МВт та облаштований оперативний склад для зберігання біопалива. Економія природного газу на цій котельні становитиме близько 600 тис. куб. м на рік.Тож замість витрачати кошти на імпортоване паливо, щорічно Полтавська область заощаджуватиме близько 2 млн грн. Уже цього опалювального сезону оновлена котельня забезпечуватиме теплом житловий мікрорайон м. Миргорода: 10 багатоквартирних будинків, школу, дитсадок та одного комерційного споживача. У штатному режимі тепло отримуватиметься з соломи, а в періоди пікових навантажень – з природного газу. Центральний склад розрахований на зберігання 2 тис. т тюкованої соломи.  Складський комплекс складається з реконструйованої будівлі складу та двох прибудованих складських приміщень загальною площею 1980 м2 і розташований на території миргородського КП «Спецкомунтранс». З центрального складу тижневий запас соломи, необхідний для роботи твердопаливного котла, транспортуватиметься на оперативний склад. Транспортування соломи здійснюватимуть закуплені в рамках проекту машини: телескопічний навантажувач і МАЗ з напівпричепом. Інфографіка: комбінована котельня, біокотел, центральний склад. Фото об’єктів на сторінці ІМР у Facebook


На Троєщині в Києві встановили енергоефективні ліхтарі в рамках проекту ДТЕК «Енергоефективний вечірній Київ», який виконує ІМР

Київ, 12 жовтня 2015 року. 31 новий енергоефективний вуличний ліхтар встановлено у столичному мікрорайоні Троєщина. Це перша черга соціального проекту КИЇВЕНЕРГО «Енергоефективний вечірній Київ», що фінансується енергетичною компанією ДТЕК та виконується Інститутом місцевого розвитку. Світлодіодні ліхтарі з’явилися там, де досі було темно та небезпечно, а місця для їх встановлення вказали мешканці мікрорайону. 

Результати першої черги робіт 12 жовтня представили киянам та голові КМДА Віталію Кличку. Презентацію провели просто у дворі між школою та дитячим садочком. Раніше це місце вважалося досить небезпечним, адже не було освітлено жодним ліхтарем. Важливо й те, що покращення освітленості та підвищення безпеки мікрорайону буде досягнуто без збільшення витрат міського бюджету. Більше того, завдяки реалізації першої та другої черги проекту місто заощадить близько 9000 кВт год на рік. 

Далі...


У Луцьку затвердили План дій зі сталого енергетичного розвитку міста на 2012-2025 роки

6 жовтня 2015 р. на позачерговій 79-ій сесії Луцької міської ради була затверджена оновлена версія Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста на 2012-2025 роки. «За» відповідне рішення проголосували 35 із 36 присутніх депутатів. У розробленні цього документу взяли участь фахівці ІМР в рамках виконання Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Ознайомитись із документом, а також більше про нього дізнатися можна за посиланням: http://www.mdi.org.ua/794.


До 2025 року Луцьк зекономить на споживанні енергетичних ресурсів майже 2,36 мільярда гривень

Про це йшлося під час розширеного засідання Дорадчого комітету щодо розробки та впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста Луцька до 2025 року. Захід відбувся 1 жовтня цього року в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР). У заході взяли участь: Луцький міський голова Микола Романюк, радник очільника Волинської області, представники структурних підрозділів міськради, комунальних підприємств, розробники ПДСЕР – консультанти Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», журналісти та представники громадськості. В основі ПДСЕР Луцька лежить затверджений у 2011 році Міський енергетичний план (МЕП). Стратегічна ціль ПДСЕР Луцька до 2025 роки – скорочення викидів СО2 у секторах теплопостачання, громадських та житлових будівель, зовнішнього освітлення, громадського та приватного транспорту, озеленення, водопостачання та водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами тощо. Її досягнення лежить у площині підвищення енергетичної, соціально-економічної та екологічної безпеки міста за рахунок зменшення споживання викопних видів палива (у т.ч. шляхом їхнього заміщення альтернативними та відновлюваними джерелами енергії). Крім ПДСЕР м. Луцька були розроблені Каталог інвестиційних проектів ПДСЕР та Інвестиційна стратегія ПДСЕР. Каталог, зокрема. містить понад 90 проектних пропозицій на загальну суму 1229 млн грн у кожному з основних секторів міського господарства. Реалізація Інвестиційної стратегії ПДСЕР у повному обсязі дозволить досягти скорочення СО2 на 229 492 т/рік, а це – 31,2% базового 2007 року. При цьому економія природного газу становитиме 372 369 тис. м3, а електроенергії – 149 590 МВт•год. Сумарний економічний ефект від упровадження ПДСЕР м. Луцька до 2025 р. очікується на рівні 2,36 млрд грн, із них 1,2 млрд грн – економія коштів мешканців на оплату енергоресурсів. Учасники засідання одностайно ухвалили рішення винести ПДСЕР м. Луцька після більш детального ознайомлення з його оновленою версією та внесення відповідних змін, на розгляд та затвердження на найближчу сесій міської ради, що відбудеться 6 жовтня 2015 р. Далі...


Фахівці ІМР та Нацкомісії обговорили питання щодо організації та ведення бухгалтерського обліку за видами ліцензованої діяльності окремо від інших видів діяльності в сфері теплопостачання

Київ, 10 вересня 2015 р. - Консультантами Інституту місцевого розвитку, в рамках виконання Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР), з метою надання допомоги Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), проведено семінар "Організація і ведення бухгалтерського обліку за видами ліцензованої діяльності окремо від інших видів діяльності в сфері теплопостачання" для фахівців Департаменту з питань регулювання відносин у сфері теплопостачання. На семінарі обговорювали наступні питання... Далі...


У Києві відбувся четвертий навчальний семінар для представників Ресурсних центрів підтримки ОСББ з питань чистої енергії

Київ, 7-8 вересня 2015 р. - в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР) у Києві відбувся четвертий навчальний семінар «Огляд практик роботи ресурсних центрів підтримки ОСББ із питань чистої енергії». У ньому взяли участь 49 учасників із 12 міст України. Серед них: персонал Ресурсних центрів, представники міських рад, виробників енергоефективного обладнання – партнерів Проекту МЕР. Учасники семінару, поміж іншого, обговорювали можливості та практичний досвід ОСББ щодо залучення коштів на енергоефективні заходи. Окрему увагу на семінарі було присвячено питанню розвитку інтернет-платформи «Ресурсні центри підтримки ОСББ. Україна», а також аналізу роботи сторінок окремих Ресурсних центрів.

Представники асоціацій виробників матеріалів та обладнання (Henkel, Danfoss, REHAU, Veka Україна, KAN-therm, СЕМПАЛ) під час виступів зосередили свою увагу на результатах співпраці з Ресурсними центрами протягом минулого року. Йшлося про проведення спільних семінарів, підготовку інформаційних матеріалів, оснащення приміщень Ресурсних центрів інформаційними стендами, проведення енергетичного аудиту будинків тощо.

До обговорень на семінарі долучилися народний депутат України А. Бабак та радник Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка Євген Червяченко. Далі...

Повернутись догори