Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1157608]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

У Києві нагородили переможців конкурсу на зменшення споживання електроенергії Проекту USAID

 

7 червня 2016 року в Києві відбулася підсумкова конференція та церемонія нагородження переможців та учасників конкурсу на зменшення споживання електроенергії, що проводився в рамках Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID).

Конкурс на зменшення споживання електроенергії проводився з 29 лютого по 28 квітня 2016 року у школах 16 міст-партнерів Проекту USAID. У ньому взяли участь 78 загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ): по 5 ЗНЗ – з Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Кам’янця-Подільського, Краматорська, Кривого Рогу, Луцька, Львова, Рівного, Херсона, Хмельницького та Чернігова; по 4 – з Дніпра, Сум та Тернополя та 6 ЗНЗ із Павлограда.

У конференції взяли участь 72 особи: педагоги та найактивніші учні ЗНЗ-переможців, представники місцевих управлінь і департаментів освіти та учні-призери конкурсу творчих робіт на тему енергозбереження.

Звертаючись до учасників конференції, керівник Проекту USAID Діана Корсакайте зазначила: "Лише за два весняних місяці своєї участі в Проекті ви зберегли майже 42 МВт⋅год електричної енергії. А це майже 80 тис. грн. Своїм прикладом ви показали, що великі справи починаються з маленьких кроків. Саме вам доведеться будувати країну в майбутньому і ми не знаємо, яким буде світ, в якому ви це робитимете, але своєю перемогою в цьому конкурсі ви даєте нам віру, що світ майбутнього буде чистим: зеленим і блакитним".

Керівник Проекту USAID від Інституту місцевого розвитку Ольга Романюк сказала: "Ми пишаємося вами і вашими перемогами, адже ви долучилися до дуже важливої справи – здобуття Україною енергетичної незалежності. Сподіваюся, ви не покинете займатися питаннями енергозбереження і з користю використаєте отриманий досвід у майбутньому".

Учасників конференції також привітали: начальник відділу Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Людмила Пащенко, начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Роман Гладковський.

Середній показник зменшення питомого споживання електроенергії (у розрахунку на одного учня та на одну годину роботи школи) у конкурсному періоді порівняно з базовим становив 17,8%.

Найуспішнішими у заощадженні електричної енергії стали: м. Кам’янець-Подільський (33,5 %) та м. Хмельницький (20,5%).

Переможців визначали окремо в кожному місті. Відтак їх було 16 – тих, що у підсумку набрав найбільшу кількість балів. Переможцями конкурсу стали:

 • загальноосвітня школа № 27 м. Вінниці;
 • середня загальноосвітня школа № 133 м. Дніпра;
 • спеціалізована школа № 100 м. Запоріжжя;
 • спеціалізована школа № 11 з поглибленим вивченням англійської мови м. Івано-Франківська;
 • загальноосвітня школа № 12 м. Кам’янця-Подільського;
 • загальноосвітня школа № 5 м. Краматорська;
 • загальноосвітня школа № 86 м. Кривого Рогу;
 • навчально-виховний комплекс "Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського" м. Луцька;
 • загальноосвітня школа № 99 м. Львова;
 • загальноосвітня школа № 8 м. Павлограда;
 • загальноосвітня школа № 13 м. Рівного;
 • спеціалізована школа № 7 імені Максима Савченка м. Суми;
 • загальноосвітня школа № 24 м. Тернополя;
 • спеціалізована школа № 57 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Херсона
 • навчально-виховне об’єднання №28 м. Хмельницького;
 • загальноосвітня школа № 5 м. Чернігова.

ЗНЗ-переможці отримали сертифікати на проведення енергетичного аудиту шкільних будівель, а їхні представники – почесні грамоти та сувеніри від Проекту USAID.

За сприяння організації та проведення конкурсу почесних грамот Проекту USAID удостоїлися й підрозділи освіти міст-учасників.

Під час конференції також були відзначені учні-автори кращих відеороликів та малюнків на тему енергозбереження.

У номінації "Кращий відеоролик на тему енергозбереження" перемогли:

 • учень спеціалізованої школи №7 імені Максима Савченка м. Суми Даніїл Пилипенко (I місце);
 • учні загальноосвітньої школи №28 м. Чернігова Анастасія Дуброва, Юлія Книш, Марія Малай, Анастасія Розумна, Остап Савенок (II місце);
 • учні загальноосвітньої школи №5 м. Вінниці Олег Щербань, Діана Данилюк, Анастасія Крива (III місце).

У номінації "Кращий малюнок на тему енергозбереження":

 • учень спеціалізованої загальноосвітньої школи №29 м. Хмельницького Максим Долінський (I місце);
 • учениця загальноосвітньої школи №24 м. Тернополя Романа Валіон(II місце);
 • учениця загальноосвітньої школи №22 м. Рівного Валерія Процюк (III місце).

Учителі та учні, що приїхали на конференцію, відгукнулися про конкурс дуже тепло, назвавши його важливим та корисним для виховання дітей та їхніх батьків.

По завершенню урочистого заходу переможці відвідали Київський центр енергоефективності, де могли на власні очі побачити, як сучасні енергоощадні технології втілюються в життя.
 

 

  

 

  

  

 

 

Повернутись догори