Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094497]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

ІМР у рамках Проекту USAID працює над оцінюванням ефективності державної програми «теплих кредитів»

На запит Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) й у рамках реалізації Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Інститут місцевого розвитку (ІМР) у грудні 2015 року розпочав роботу з оцінювання ефективності Державної програми підтримки енергоефективних проектів (далі – Програма, програма «теплих» кредитів).

Мета дослідження – забезпечити ефективне управління процесами впровадження програми «теплих кредитів» та досягнення нею поставлених цілей на основі ґрунтовного аналізу змін у споживанні енергоресурсів населенням України в результаті впровадження програми.

Задля цього у 2016 році заплановано проведення двох раундів дослідження учасників цієї Програми:

  1. Опитування представників ОСББ/ЖБК.
  2. Обстеження домогосподарств (фізичних позичальників).

Опитування представників ОСББ/ ЖБК

Зараз триває 1-й раунд дослідження – опитування голів або інших представників ОСББ/ЖБК, які є учасниками програми «теплих кредитів». В опитуванні беруть участь 133 ОСББ/ЖБК, за якими станом на момент опитування вже відбулося відшкодування витрат за програмою кредитування.

Метою опитування є збір достовірної інформації щодо змін у споживанні енергоресурсів внаслідок впровадження державної програми «теплих кредитів».

Метод збору даних – безпосереднє інтерв’ювання «віч-на-віч» голів або інших представників ОСББ/ ЖБК, які повною мірою обізнані щодо особливостей впровадження Програми у їхньому об’єднанні та її результативності.

Станом на 20 квітня 2016 року:

1. Експерти ІМР у співпраці з представниками Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності розробили та апробували інструментарій опитування (анкету, інструктивні матеріали та форму звітності інтерв’юера);
Анкета містить 30 запитань, розподілених за 7 розділами:

  • загальна інформація про учасника Програми;
  • обсяги споживання енергоресурсів;
  • доступність державної програми;
  • комунікація з фахівцями Держенергоефективності;
  • комунікація з уповноваженим банком;
  • оцінка впливу державної програми;
  • ефективність місцевих програм.

2. У березні 2016 р. проведено три дистанційні навчання інтерв’юерів із представників ГМ «Опора» та регіональних консультантів Міжнародної фінансової корпорації (МФК), задіяних в опитуванні голів ОСББ (ЖБК).

З боку ГМ «Опора» до збору даних залучено 13 осіб – представників регіональних ресурсних центрів, з боку МФК – 10 регіональних консультантів.

За ГМ «Опора» було закріплено 74 ОСББ із 16 областей України, з них 43 ОСББ у семи областях, де є місцеві представники Ресурсних центрів підтримки ОСББ з питань чистої енергії (Вінницька, Донецька, Запорізька, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька області). Ще 31 ОСББ розташовані у 9-ти областях, де відсутні Ресурсні центри: Миколаївська, Черкаська, Чернігівська, Івано-Франківська, Полтавська, Чернівецька, Закарпатська, Кіровоградська, Луганська області.

Регіональні консультанти МФК забезпечували збір даних лише у тих регіонах, де представлені їхні консультанти, а саме у: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Львівській, Одеській, Рівненській, Харківській областях. Це загалом – 59 ОСББ у 8 областях України.

3. Розроблено програму введення даних результатів опитування ОСББ/ ЖБК у програмному середовищі CSPro 6.1. – спеціальний продукт, розроблений Бюро перепису США для роботи з великими масивами даних.

4. Завершено опитування, яке тривало з 29 березня по 13 квітня 2016 р. Станом на 20.04.2016 р. експерти ІМР створили базу даних учасників опитування, яка включає 127 заповнених анкет. При цьому зафіксовано 6 відмов від участі в інтерв’юванні.

Таким чином, рівень участі ОСББ/ЖБК в опитуванні склав 95,5%.

Очікується, що обробка та аналіз результатів обстеження ОСББ можуть бути завершені вже до 1 травня 2016 р., а перший варіант звіту представлений ДАЕЕ до 10 травня 2016 р.

Фінальна версія аналітичного звіту за результатами обстеження ОСББ буде передана до ДАЕЕ 1 червня 2016 року.

Обстеження домогосподарств (фізичних позичальників)

2-й раунд дослідження – дослідження домогосподарств як фізичних позичальників, розпочато в березні 2016 р. Наразі триває підготовка до збору даних про домогосподарства, які є учасниками програми «теплих кредитів». Зокрема, формується інформаційна база для аналізу ефективності програми, яку планується завершити до кінця квітня 2016 р. (йдеться, зокрема, про побудову вибірки домогосподарств, за якими здійснюватиметься запит на комунальні підприємства щодо витрат на послуги).

Станом на 20 квітня 2016 р. триває розроблення анкети для опитування домогосподарств. Метод збору даних – «віч-на-віч» інтерв’ю. Очікується, що опитування розпочнеться у другій половині травня 2016 р. У ньому візьмуть участь близько 800 домогосподарств – учасників програми відшкодування частини кредиту на енергоощадні заходи за територіальними одиницями, відібраними у всіх регіонах України, за виключенням АР Крим та м. Севастополь (у Донецькій та Луганській областях лише на території, що контролюються Урядом). Кількість територіальних одиниць – міських та сільських населених пунктів або їх частин – становитиме близько 150.

Попередні результати опитування домогосподарств очікується отримати наприкінці червня 2016 р.
 

Повернутись догори