Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1022602]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

ІМР в рамках Проекту USAID продовжує навчання персоналу Ресурсних центрів підтримки ОСББ

 

24-25 березня у Києві фахівці Інституту місцевого розвитку в рамках Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) провели другий навчальний семінар для персоналу Ресурсних центрів підтримки ОСББ із питань чистої енергії. У заході взяли участь понад 60 представників 12 міст-партнерів Проекту USAID (Вінниці, Дніпропетровська, Запоріжжя, Краматорська, Луцька, Львова, Павлограда, Рівного, Сум, Тернополя, Херсона, Хмельницького).

Відкрила семінар директор з питань комунікації та зв’язків з урядом Проекту USAID Віра Ілляш. Вона високо оцінила роботу персоналу Ресурсних центрів підтримки ОСББ з питань чистої енергії та наголосила на важливості їхньої співпраці з Проектом: "Ми дуже цінуємо те, що ви робите у своїх містах та готові й надалі сприяти вашій діяльності, щоб змінити ставлення українців до своїх будинків та свого майбутнього, зробити їх свідомими та обізнаними".

Навчальна частина першого дня семінару, за традицією, розпочалася з обміну досвідом – команди Ресурсних центрів звітували про свою роботу в період із січня 2015 року по березень 2016 року. Дехто підготував не лише яскраві презентації, а й фото-колажі та постери про найважливіші події протягом зазначеного часу. Обговорювали й майбутню співпрацю з телепрограмою "Твій дім", що виходить за підтримки Проекту на телеканалі UA:ПЕРШИЙ. Успішний досвід створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та подальше відповідальне управління спільним майном у містах-партнерах Проекту USAID може стати хорошим прикладом для наслідування по всій Україні.
Учасникам також презентували основні техніко-економічні характеристики чотирьох демонстраційних проектів із «чистої» енергії для багатоквартирних будинків, розраховані експертами Проекту USAID. Це демо-проекти з:

  1. Переобладнання вертикальної однотрубної системи опалення в горизонтальну, включаючи чотири можливих варіанти проведення реконструкції.
  2. Використання теплових насосів типу "повітря-вода" для нагрівання води в системі гарячого водопостачання.
  3. Застосування сонячних колекторів для нагрівання води в системі гарячого водопостачання.
  4. Влаштування електричного освітлення сходів будинку і прибудинкової території за допомогою фотоелектричних сонячних елементів.

Після ознайомлення з характеристиками проектів, учасники дізналися й про потенціал енергоощадності кожного запропонованого рішення. За презентацією відбулася дискусія щодо перспектив реалізації цих проектів у багатоквартирних будинках. Відтак три Ресурсних центри висловили зацікавленість у впровадженні першого проекту, один – виказав підтримку проекту №3, четвертий проект викликів інтерес у п’яти Ресурсних центрів.

У другий день семінару слухачів навчали розуміти співрозмовника. Презентація про невербальні способи донесення інформації та мета-повідомлення викликала пожвавлення в залі. Адже кожен учасник після теоретичної частини мав виконати практичну вправу – зобразити певну емоцію, а решта слухачів – вгадати, що він хоче показати.

Одним із першочергових питань, що розглядали на семінарі, було складання статуту ОСББ, відповідно до нового законодавства: консультантам Ресурсних центрів презентували коментований статут та обговорили кожен із його пунктів. За результатами дискусії до тексту статуту будуть внесені зміни, а фінальна версія – опублікована на сайті Проекту USAID та Інституту місцевого розвитку.

Завершилася освітня частина презентацією про аналіз діяльності ресурсних центрів у соціальних мережах та мережі Інтернет. За словами самих учасників, присутність в інформаційному просторі дає їм можливість залучати більше зацікавлених осіб у процеси створення та діяльності ОСББ. Виступили щодо подальшої інформаційної підтримки команд Ресурсних центрів і партнери Проекту USAID – представники компанії Danfoss.

Учасники їхали додому задоволеними та готовими застосовувати нові знання на практиці.

Матеріали семінару
 

  

  

 

  

 

 

 

 

Повернутись догори