Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094549]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

ІМР обговорив питання оренди, концесії, управління цілісним майновим комплексом комунальної власності на спеціалізованому семінарі для НКРЕКП

 

15 березня 2016 р., Київ - У рамках виконання Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» фахівці Інституту місцевого розвитку провели семінар «Правові, облікові та регуляторні особливості оренди, концесії, управління цілісним майновим комплексом (основними засобами) комунальної (державної) власності та результати їх впливу на формування тарифів і господарську діяльність ліцензіатів» для співробітників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Мінрегіону та представників органів місцевого самоврядування із 17 пілотних міст-партнерів Проекту USAID.

Семінар було проведено для ознайомлення учасників з нормативною базою, особливостями обліку та регуляторними аспектами (ліцензування, тарифоутворення) щодо оренди, концесії, управління цілісним майновим комплексом (ЦМК) (основними засобами) комунальної (державної) власності, практичними аспектами господарювання ліцензіатів у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення України, що перебувають в оренді, концесії або здійснюють управління цілісним майновим комплексом.

В роботі семінару взяли участь 49 учасників, в тому числі: 18 представників НКРЕКП, 20 представників органів місцевого самоврядування, 9 представників підприємств сфери тепло-, водопостачання та водовідведення. На семінарі були присутніми міський голова м. Тернополя Сергій Надал та заступник міського голови Владислав Стемковський, представники КМДА, у т.ч. заступник директора Департаменту економіки та інвестицій, начальник управління цінової політики Василь Яструбинський.

Семінар складався з трьох блоків питань, у ході презентації та обговорення яких консультантами Проекту USAID були висвітлені організаційно-правові особливості, особливості облікової політики та регуляторні аспекти:

  • оренди ЦМК (основних засобів) комунальної (державної) власності; 
  • концесії ЦМК (основних засобів) комунальної власності;
  • управління ЦМК (основними засобами) комунальної власності.

Усі запрошені ліцензіати дуже активно обговорювали теми семінару та ділились досвідом. Вони зазначали, що вважають концесію найбільш прогресивною та вигідною для всіх учасників формою, хоча, безумовно, є проблеми, серед яких головна – це несвоєчасний перегляд тарифів, що ускладнює можливості виконання зобов’язань концесіонера.

Презентаційні матеріали семінару:

 

  

  

 

 

Повернутись догори