Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094548]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

До уваги предствників ЗМІ!

Завдяки енергоефективним заходам до 2025 року Хмельницький заощадить понад 1,6 мільярдів гривень

Третього лютого в Хмельницькому в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) відбулося розширене засідання дорадчого комітету з питань сталого енергетичного розвитку міста. Під час заходу презентували та обговорили План дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) Хмельницького на 2016-2025 роки. У засіданні взяли участь понад 50 осіб: Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, представники профільних структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств, розробники ПДСЕР, журналісти та представники громадськості.

Олександр Симчишин у вступному слові сказав: «На шляху до енергетичної незалежності України її громадяни й органи влади всіх рівнів мають стати союзниками. Тому що ми всі (міська влада, підприємства житлово-комунального господарства, містяни) маємо навчитися жити з тими ресурсами, які в нас є, використовувати їх раціонально. Адже енергетична незалежність країни починається з простої економії вдома у кожного з її громадян».

Виконання ПДСЕР передбачає впровадження низки енергоефективних заходів та проектів із чистої енергії у різних секторах міського господарства. Робоча група з розроблення ПДСЕР м. Хмельницького за участі спеціалістів Проекту USAID визначила такі основні сектори: теплопостачання, зовнішнє освітлення, озеленення, водопостачання та водовідведення, громадські та житлові будівлі, громадський та приватний транспорт.

Старший спеціаліст з енергетичного планування Проекту USAID, виконавчий директор ВБО «Інститут місцевого розвитку», к.е.н., доцент Руслан Тормосов зазначив: «Ми маємо значний досвід співпраці з містом Хмельницький як із відповідальним та надійним партнером. Підвищення енергоефективності міського господарства є одним із головних пріоритетів сталого розвитку міста. До робочої групи з розроблення ПДСЕР міста залучені висококваліфіковані фахівці в обраних секторах міського господарства. Саме тому ПДСЕР Хмельницького є виваженим та якісним документом, втілення в життя якого уможливить досягнення поставленої в ньому мети – зменшити споживання енергоресурсів та скоротити обсяги викидів вуглекислого газу у довкілля. У Хмельницькому запроваджений електронний щоденний моніторинг споживання енергоносіїв. А це дає можливість контролювати витрати, вчасно виявляти аварійні ситуації у внутрішніх системах енергозабезпечення, аналізувати та визначати можливості зменшення енергоспоживання. Тому ми впевнені, що перші результати від упровадження ПДСЕР ми побачимо вже найближчим часом».

Точкою відліку для прогнозування зменшення обсягів викидів СО2 внаслідок упровадження енергоефективних заходів члени робочої групи з розроблення ПДСЕР обрали 2010 рік. Якщо нічого не робити в напрямі зниження енергоспоживання, то обсяг викидів СО2 у 2025 році може перевищити 1,3 млн т, що на 47% більше за обсяг викидів 2010 року. Якщо ж дотримуватися принципів сталого енергетичного розвитку – задоволення енергетичних потреб місцевої спільноти без шкоди для прийдешніх поколінь – викиди СО2 можна неабияк скоротити. Відтак окрім ПДСЕР, спеціалісти розробили Каталог інвестиційних проектів м Хмельницького та Інвестиційну стратегію ПДСЕР міста Хмельницького. Документи передбачають впровадження понад 60 проектних пропозицій на загальну суму майже 3 млрд грн. Їхня реалізація сприятиме скороченню викидів СО2 щонайменше на 240 тис. т/рік або 25,92% базового рівня.

Для фінансування Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста пропонується задіяти 9 фінансових джерел. Серед них бюджет міста, кошти комунальних підприємств, приватних інвесторів, мешканців тощо. Також пропонується використати нетрадиційні джерела фінансування проектів: гранти та меценатство.

В результаті втілення проектів економія природного газу до 2025 р. становитиме майже 368 млн м3, а електроенергії близько 360 тис. МВт•год. До 2025 року сумарний акумульований економічний ефект від упровадження ПДСЕР перевищить 1,6 млрд грн. З них економія коштів мешканців на оплату комунальних послуг становитиме понад 343 млн грн.

 

ДОВІДКА:

ПДСЕР – це стратегічний документ для забезпечення сталого розвитку міст різних країн світу, що передбачений Європейською ініціативою «Угода мерів» (до якої місто Хмельницький приєдналося 15.07.2015 р.). Документ розробляють та впроваджують для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо). Учасники «Угоди мерів» добровільно зобов’язуються підвищувати енергоефективність та нарощувати використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії на своїх територіях, а отже – скорочувати споживання традиційних видів палива та зменшувати викиди вуглекислого газу (СО2) у навколишнє середовище щонайменше на 20%.

 

Повернутись догори