Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094486]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

Миргородці висловили своє ставлення до заміщення природного газу біомасою в системі централізованого теплопостачання

 

На початку серпня 2015 р. в Миргороді було проведено вивчення громадської думки щодо часткового заміщення природного газу біомасою, зокрема соломою зернових культур, для централізованого теплопостачання. В опитуванні взяли участь 766 респондентів з усіх районів міста.

Мета дослідження – визначити вихідний рівень обізнаності, ставлення та очікування містян щодо використання соломи в комунальній енергетиці перед початком найбільш інтенсивної фази інформаційно-просвітницької роботи Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород». Результати дослідження дозволять скоректувати інформаційну кампанію, щоб розвіяти омани, застарілі стереотипи та упередження, що заважають розвиватися альтернативній енергетиці у місті.

Як виявилося, прихильників заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії більше, ніж упевнених противників. Так, серед миргородців співвідношення прихильників/противників заміщення газу в комунальній енергетиці України становить 44/35, свого міста – 41/37 (рис. 1, 2).

Рис. 1 - Як Ви вважаєте, чи варто Україні для централізованого теплопостачання частково замістити природний газ іншими джерелами енергії?

Респондентів спитали, на які джерела енергії або види палива, на їх думку, доцільно частково замістити газ у м. Миргороді для централізованого теплопостачання. Третина опитаних не змогли дати відповідь. Серед запропонованих видів палива деревина (дрова, щепа, тріска) найбільш поширена (38% опитаних вказали на цей вид палива); на другому місті – солома зернових культур (27%); на третьому – викопні види палива, такі як вугілля, мазут, торф тощо (23%) (рис. 3).

Рис.2 - Як Ви вважаєте, чи варто для централізованого теплопостачання у м. Миргороді частково замістити природний газ іншими джерелами енергії?

 

Рис.3 - На які джерела енергії або види палива, на Вашу думку, доцільно частково замістити газ у м. Миргороді для централізованого теплопостачання ? (%)

Майже половина опитаних – 47% - знали про переобладнання однієї з котелень м. Миргорода для додаткової можливості вироблення тепла з соломи та інших видів біомаси. 32% респондентів ставляться до такого використання соломи позитивно, 22% - негативно, 22% - байдуже, 24% - не змогли визначитися з відповіддю (рис. 4).

Рис. 4 - Як ви ставитесь до використання соломи для вироблення теплоти у міських системах теплопостачання?

Серед пояснень свого негативного ставлення до використання соломи у якості джерела енергії для систем теплопостачання респонденти найчастіше висловлювали наступне:

  • Соломи для опалення не вистачить
  • Солома не підходить для опалення, не дає тепла, не тривка, швидко вигоратиме, це взагалі не паливо
  • Спалення соломи забруднює повітря, екологічно шкідливе, багато сажі
  • Тільки газ, він кращий, у нас він є
  • Опалювати соломою – це образливо, принизливо
  • Опалювати соломою – це не сучасно, не цивілізовано

Миргородців також попросили висловити свої надії та очікування від використання соломи для централізованого теплопостачання. Так, 27% опитаних упевнені, що це дозволить зменшити енергетичну залежність України від країн-експортерів природного газу. Проте 38% не вірять у такі перспективи, а 35% - не змогли визначитися. Стосовно очікувань зменшити викиди парникових газів, зокрема вуглекислого газу в повітря співвідношення оптимістів/песимістів/тих, хто не знає складає 25%/41%/34%; стосовно зменшення залежності тарифів на від зростання цін на імпортований природний газ - 32%/36%/32%.

Отже, прихильників заміщення природного газу іншими видами палива у Миргороді більше за опонентів. Проте використання біомаси, зокрема соломи для централізованого опалення поки ще не викликає у більшості містян позитивних очікувань щодо його здатності зменшити енергетичну залежність України, скоротити викиди парникових газів та зменшити залежність тарифів на від зростання цін на імпортований природний газ.

Більше інформації про уподобання та очікування миргородців буде представлено після детального аналізу даних опитування.

 

  

Повернутись догори