Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094484]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

 

Консультанти ІМР в рамках Проекту USAID беруть участь у підготовці проекту змін до Методики оцінки активів суб‘єктів природних монополій, суб‘єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії

 

Консультанти Інституту місцевого розвитку, співвиконавця Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР), входять до складу Робочої групи при Фонді державного майна України для підготовки проекту змін до Методики оцінки активів суб‘єктів природних монополій, суб‘єктів господарювання на суміжних ринках у сфері комбінованого виробництва електричної та теплової енергії, затвердженої наказом Фонду державного майна України від 12.03.2013 №293 (далі – Методика №293). В рамках співпраці НКРЕКП та Проекту МЕР для надання допомоги Регулятору щодо оцінки активів природних монополій було створено Робочу групу згідно з наказом Фонду державного майна України про створення Робочої групи від 05.06.2015 №820.

До складу Робочої групи входять представники Фонду державного майна України, НКРЕКП, Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України», КП «Дніпроводоканал» та Проекту МЕР, який представляють консультанти Інституту місцевого розвитку Лисенко Н. М., Нич О. О., Шульга А. В. Роботу Робочої групи очолює заступник начальника Управління – начальник відділу стандартизованої оцінки та методичного забезпечення Управління оцінки майна та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України Кравцова Н. П.

На засіданнях Робочої групи розглядаються питання нормативного забезпечення проведення оцінки активів з метою визначення регуляторної бази активів в ході підготовки суб‘єктів природних монополій у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення до впровадження стимулюючого регулювання, що використовується для розрахунку і включення в тарифи амортизації та доходу відповідно до затверджених методик формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання (Постанови НКРКП від 02.11.2011 №356 та №357). Окрім того, на засіданнях Робочої групи розглядався досвід КП «Чернігівводоканал» та КП «Дніпроводоканал» щодо організації і проведення оцінки активів, який може бути корисним для ліцензіатів з точки зору формування базового досвіду з оцінки активів суб’єктів природних монополій.

Запровадження стимулюючого регулювання на сьогоднішній день визначено одним з пріоритетів державної політики регулювання у сфері комунальних послуг, що зазначено в Угоді про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» від 27.11.2014 р., а саме: пунктом 5.2 розділу XII «Реформа енергетики та енергонезалежність» передбачено перехід до стимулюючого тарифоутворення у сфері транспортування і постачання теплової енергії - 2015-2016 рр.; пунктом 4.1 розділу XIV «Забезпечення громадян комунальними послугами та Реформування житлової політики» передбачено удосконалення механізмів тарифного регулювання діяльності суб’єктів господарювання у сфері комунальних послуг, у тому числі через механізми стимулюючого ціноутворення та ціноутворення за методом встановлення норми доходу, з метою забезпечення стабільності умов господарювання протягом середньострокового періоду, фінансування модернізації комунальної інфраструктури та скорочення неефективних операційних витрат підприємств - 2016 р.

Крім того, перехід до стимулюючого тарифоутворення в сфері транспортування та розподілу природного газу, передачі та постачання електричної енергії, а також транспортування і поставки теплової енергії до 30.11.2015 передбачений пунктом 262 Плану заходів з виконання Програми діяльності КМУ та Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» у 2015 році, затвердженого розпорядженням КМУ від 04.03.2015 № 213-р.

Для вивчення обізнаності, зацікавленості суб‘єктів природних монополій та їх готовності до переходу до стимулюючого регулювання і проведення оцінки активів за рішенням Робочої групи наприкінці липня – початку серпня 2015 р. проводиться письмове опитування суб‘єктів природних монополій у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення (лист НКРЕКП від 28.07.2015 №7652/18/61-15).

Консультантами Проекту МЕР розроблено пропозиції щодо внесення змін до Методики 293 оцінки активів суб’єктів природних монополій. Очікується, що ці пропозиції будуть апробовані під час проведення пілотних оцінок активів суб‘єктів природних монополій у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення. Отримані після апробації результати будуть використані для актуалізації і обґрунтування необхідності запропонованих змін до Методики №293 щодо оцінки активів суб’єктів природних монополій.

Інститут місцевого розвитку запрошує всіх ліцензіатів НКРЕКП, зацікавлених в переході до стимулюючого регулювання до співпраці з удосконалення нормативно-правової бази, в тому числі Методики №293 з оцінки активів суб’єктів природних монополій.

 

Повернутись догори