Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094526]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

Працівники НКРЕКП вчилися знімати стрес та вирішувати конфлікти під час спілкування зі споживачами

14 липня у рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР) був проведений семінар для представників НКРЕКП «Робота із споживачами: соціальні та психологічні аспекти». У ньому взяли участь 50 держслужбовців із різних відділів та департаментів Нацкоміції. Протягом кількох годин їм розповідали про чинники, прояви та наслідки синдрому вигорання, про стрес, методи поведінки та захисту від негативних впливів, навчали контролю за емоціями та методам саморегуляції.

 

 

 

Після першого блоку теорії в якості першої практичної вправи Кадрія Сафіуліна, старший консультант Проекту МЕР із залучення громадськості, запропонувала учасникам визначити власні стресори (чинники, що викликають стрес). Серед них найчастіше озвучували раннє пробудження, позапланові завдання, високу відповідальність, відчуття незахищеності та «синдром конвеєра» – необхідність постійно повторювати і доводити одне й те саме великій кількості людей. Потому – експерт розповідала, як із цими стресорами боротися та як їх уникати. Другою вправою стало напрацювання навичок саморегуляції – держслужбовці отримали знання щодо того, як контролювати себе у різних ситуаціях та уникати їхньої проекції на настрій та працездатність.

Про психологічні аспекти уникнення конфліктних ситуацій під час ділового спілкування йшлося у лекції Юлії Свєженцевої, консультанта Проекту МЕР зі зв’язків із громадськістю. Конфлікти, причини їхнього виникнення, способи попередження та позитивного вирішення – про все це дізналися учасники семінару. Вони, працюючи у парах, вчилися позбавлятися конфліктогенів спілкування (факторів, що спричиняють конфлікти), реагувати на образливу, а іноді – відверто хамську поведінку. Особливо цікавим став матеріал про основні типи «складних» відвідувачів (кліентів) та тактику спілкування з ними.

 

 

  

 


Завершила семінар Кадрія Сафіуліна, навчивши держслужбовців ефективному спілкуванню по телефону. Були розглянуті «інструменти» спілкування телефоном (голос, інтонація, дихання та навіть посмішка), аспекти побудови розмови з різними типами телефонних співрозмовників, а також – методи конструктивного вирішення складних ситуацій у телефонному спілкуванні.

Семінар минув у доброзичливій атмосфері. «Дуже приємно, що тут зібралися слухачі різного віку та досвіду. Якби на початку моєї кар’єри у мене були такі вчителі, я могла б уникнути багатьох помилок у роботі. А удвічі приємніше, що ці важливі  знання ми отримали у такій доступній та легкій формі. Сподіваюся, тепер наша робота стане комфортнішою», – зазначила директор департаменту із регулювання відносин у сфері теплопостачання НКРЕКП Світлана Черних.


Презентації семінару:

«Методи саморегуляції у стресових умовах»

«Психологічні аспекти уникнення конфліктних ситуацій під час ділового спілкування»

«Ефективне спілкування по телефону»

 

Повернутись догори