Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094483]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

ДТЕК та ІМР нагородили авторів найкращих дитячих відеороликів про енергоефективність

 

На фінальних конференціях проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» організатори відзначили дітей, які надіслали найкращі відео, що вчать економії енергоресурсів. У травні школи-учасники проекту надсилали свої надбання: мультфільми, постановки, шкільні телепередачі, соціальну відеорекламу, спектаклі та казки. Найкращих обирали в межах всієї України. Призерами відеозмагання стали учні та команди трьох шкіл міста Дніпропетровська, п’яти столичних навчальних закладів та однієї школи міста Енергодара. Переможці отримали подарунки.

Найбільше враження на конкурсну комісію – представників ДТЕК та Інституту місцевого розвитку – справили мультфільми, що їх власноруч намалювали діти. При цьому вони використали досить складні техніки.

Семикласник дніпропетровської гімназії №3 Михайло Ткаченко зробив емоційний мультфільм про важливість енергозбереження з клаптиків: намальовані образи та герої вирізалися зі звичайного паперу та акуратно розкладалися на білому листі, потім камера фіксувала найменший їх рух. «Це справді важка та кропітка робота, бо важливо на жоден міліметр не порушити потрібне розміщення об’єкту та ракурс. Але працювати було дуже цікаво, і мені, здається, вдалося знайти творчий підхід до енергозбереження», каже хлопець.

Дівчата-старшокласниці з Енергодарського НВК № 5 Поліна Щитініна та Анастасія Климова свій мультик малювали на папері, а потім – зробили відео у прискореному темпі та озвучили. Їхній мультфільм – поради про те, як економити енергоресурси. «Електроенергія приходить до нас з електростанції, багато людей довго та важко працюють для цього. Тому енергію потрібно берегти. Слідуючи нашим простим порадам, ви допоможете світові стати трішечки кращим», впевнені школярки.

В номінації «соціальна реклама» перемогли ролик «Про Петренків та економію», авторами якого стали учасники медіагрупи творчого клубу «Креатив» з дніпропетровської школи №50, і «Людство та енергетика» Політехнічного ліцею м. Києва. Перший ролик лякав глядачів цифрами у рахунках за енергоресурси та давав практичні поради, другий – звертав увагу громадськості на проблему вичерпності традиційних джерел енергії та надмірної залежності людей від них.

Ще три київських школи представили відеоролики у жанрі «телевізійна програма». Школа №257 надіслала дуже якісне учнівське відео «Діти говорять про енергетику». Школа №315 зробила пародію на відоме телешоу «Інспектор Фреймут», ведучою якого стала учениця-інспектор Вознесенська. Журі оцінило дотепність подачі матеріалу, коли героїня то хвалила енергозберігаючі заходи у школі, то давала зауваження та рекомендації тоном відомої телеведучої. А ось школа №252 відзняла науково-популярне дитяче шоу «Лабораторія енергоефективності», яке відзначилося не тільки цікавим задумом, а й надзвича йно високою акторською майстерністю дітей-учасників.

Дві столичних школи стали переможцями у номінації «шкільні вистави».

Школа №257 представила спектакль «Наталка Полтавка шукає енергоефективного» для середніх класів за мотивами відомого твору Івана Котляревського, який діти саме вивчали у школі. У енергозберігаючій версії Наталка ніяк не могла одружитися з Петром, доки не навчиться раціонально поводитися з енергоресурсами. Школа №167 зробила постановку енергозберігаючої казки «Рукавичка» для наймолодших дітей, у якій також давалися поради про енергозбереження у кожному, навіть малесенькому, будиночку. Казковий підхід для малюків використала і дніпропетровська школа № 31 – її робота-презентація була оцінена поза номінаціями.

Учнів Дніпропетровська та Енергодара привітали на фінальній конференції в Дніпропетровську 22 травня. А київські школярі дістануть свою винагороду на заключному заході, що відбудеться у Києві 3 червня.
 

Повернутись догори