Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094475]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

 

20 шкіл Дніпропетровська отримали 1,1 млн грн грантових коштів на реалізацію проектів із підвищення енергоефективності

Дніпропетровськ, 22 травня 2015 р. - відбулася фінальна конференція в рамках спільного конкурсу Дніпропетровської обласної ради, міської ради та енергетичної компанії ДТЕК «Енергозбереження задля майбутнього».

Учасники конкурсу – 20 шкіл Дніпропетровська – отримали гранти на реалізацію проектів у сфері енергоефективності, які підготували учні. Призовий фонд виділили з обласного, міського бюджету та коштів компанії ДТЕК.

Зокрема, п’ять шкіл, які зайняли перше місце, отримали по 90 тис. грн, ще п’ять – за друге місце – по 60 тис. грн, всі інші школи-учасники – заохочувальні призи по 35 тис. грн. Захід, організований ВБО «Інститут місцевого розвитку», відбувся у дніпропетровському культурно-діловому центрі «Менора».

Церемонії нагородження передував дводенний захист проектних пропозицій школярів. Кожна учнівська команда представила власну презентацію, у якій розповіла про свою участь у проекті, показала дані розрахунків, обґрунтувала вибір шкільного приміщення, яке пропонує зробити більш енергоефективним. Журі у складі представників ВБО «Інститут місцевого розвитку», ДТЕК, обласної та міської ради оцінило знання дітьми основних засад енергозбереження та самостійність у підготовці пропозиції, творчий підхід до виступу, дотримання часу та технічних вимог. Цей етап став останнім в оцінюванні участі шкіл у конкурсі. Впродовж реалізації проекту консультанти ІМР враховували бали, які школи отримували за урочистий запуск проекту, проведення занять факультативу «Основи теплопостачання та тепло збереження» та позакласних заходів, економію електроенергії тощо. Також технічні спеціалісти Інституту оцінили зміст самих проектних пропозицій учнів.

У п’ятірці лідерів Дніпропетровська – гімназія №3, школа №143, школа № 91, спеціалізована школа №134 та школа №140. Грантові кошти навчальні заклади спрямують на підвищення ефективності опалення, зменшення втрат тепла через коридори, утеплення шкільних спортивних зал та кабінетів. Але не менш важливим результатом став виховний: діти та вчителі свідчать, що тепер ретельно слідкують за витратами енергоресурсів в школі та вдома і навчають цьому своїх близьких. Завдяки участі в конкурсі, дніпропетровські школи вже змогли знизити місячне споживання електроенергії на 6%, не роблячи у це значних грошових інвестицій – в основному, за рахунок організаційних заходів.

«Успішність енергозбереження в Україні залежить перш за все від поведінкових факторів. Тому багато залежить від того, чи будуть навчальні заклади робити подальші зусилля у вихованні відповідальних споживачів енергоресурсів. У школах залишаються підручники, розроблені Інститутом місцевого розвитку, а також набори для проведення теплових аудитів, конструктори для виконання лабораторних робіт, тобто всі інструменти, необхідні для того, щоб продовжувати викладання основ теплозбереження учням. Отже, ми сподіваємося, що школи не завершать реалізацію проекту із закінченням конкурсу», сказав виконавчий директор Інституту місцевого розвитку Руслан Тормосов.

«ДТЕК як компанія, яка виробляє й постачає електричну та теплову енергію, працює над тим, щоб люди в Україні отримували світло та тепло, незалежно від політичної й економічної ситуації у країні. І ми зацікавлені в тому, щоб люди не витрачали енергію марно й не платили за зайві кіловат-години або кілокалорії. Енергоефективність вже кілька років є одним із пріоритетних напрямів діяльності ДТЕК у сфері сталого розвитку, і зараз як ніколи ми переконалися у правильності свого вибору. Хочу особливо зазначити важливість співпраці з громадським сектором у цьому напрямку, та подякувати Інституту місцевого розвитку, який створив якісне методичне підґрунтя для того, щоб цей проект жив дуже довго», — зазначила керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб.

Тим часом, отримані гранти дадуть школам можливість втілити на практиці ідеї учнів із підвищення енергоефективності будівель. Тож кожному з учасників проекту стане тепліше та комфортніше навчатися та навчати. А міський бюджет зможе зекономити кошти, що витрачаються на енергоресурси для опалення шкільних приміщень.


 

Повернутись догори