Муніципальна енергетична реформа в Україні (2014-2017 рр.) Фінансування: USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) Проект виконується американською компанією International Resources Group та її українськими партнерами, в т.ч. ВБО "Інститут місцевого розвитку". Мета Проекту "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) - підвищення енергетичної безпеки України. Цілі Проекту: удосконалення енергетичної політики; розвиток енергоефективності; збільшення інвестицій в енергетичний сектор; збільшена енергоефективність кінцевого споживання у комбінації зі збільшеним виробництвом чистої енергії у середніх та великих містах скоротять споживання традиційної енергії в Україні та знизять викиди парникових газів та витрати на енергоносії, а також імпорт енергоносіїв. Важливим завданням проекту є значне скорочення викидів парникових газів, які є результатом неналежного використання енергетичних ресурсів на місцевому рівні. Проект МЕР робить свій вагомий внесок у розвиток енергетичних проектів USAID в Україні. Проект МЕР також підтримує діяльність у сфері енергетики для досягнення загальних цілей та завдань енергетичного сектору України, в тому числі інтеграції із енергетичним законодавством ЄС. Бюджет проекту складає 13.5 млн доларів США та розрахований на 4 роки. Проект включає чотири напрямки діяльності: - Удосконалення регуляторної та правової бази для енергоефективності та чистої енергії, включаючи діяльність на національному рівні, а саме: розвиток сприятливого нормативно-правового середовища; підтримку стандартів енергоефективності; удосконалення системи встановлення тарифів; удосконалення політики соціального захисту для малозабезпечених споживачів комунальних послуг; розробку інтегрованої інформаційної систему щодо регуляторної звітності комунальних підприємств; підтримку Нацкомпослуг у здійсненні процедур моніторингу/бенчмаркингу якості послуг теплопостачання, а також пов’язаних з ними стимулів, які залежать від якості цих послуг; розвиток професійного потенціалу співробітників Мінрегіонбуду та національного регулятора.
- Сприяння енергетичному плануванню, інвестиціям у енергоощадні технології та застосування відновлюваних джерел енергії, включаючи: роботу з 15 містами-партнерами; допомогу муніципалітетам у підготовці стратегічних енергетичних планів з метою охоплення усіх важливих секторів енергоспоживання та їх інтегрування у відповідності до Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) згідно з методикою Угоди Мерів; запровадження системи енергоменеджменту на базі положень стандарту ISO 50001; кредитні гарантії Установи кредитування розвитку для фінансування енергоефективних заходів в містах-учасниках Проекту; підтримку механізмів, що мобілізують інвестиції приватного сектору; інформаційну діяльність у містах-партнерах Проекту.
- Розвиток професійного потенціалу урядових та неурядових організацій щодо енергоефективності, відновлюваних джерел та зменшення викидів.
- Підвищення потенціалу Уряду України для розробки та впровадження стратегій низьковуглецевого розвитку.
Також див. |