Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094547]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

Муніципальна енергетична реформа в Україні (2014-2017 рр.)

 

Фінансування: USAID (Агентство США з міжнародного розвитку)
Проект виконується американською компанією International Resources Group та її українськими партнерами, в т.ч. ВБО "Інститут місцевого розвитку".

 

Мета Проекту "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) - підвищення енергетичної безпеки України. Цілі Проекту: удосконалення енергетичної політики; розвиток енергоефективності; збільшення інвестицій в енергетичний сектор; збільшена енергоефективність кінцевого споживання у комбінації зі збільшеним виробництвом чистої енергії у середніх та великих містах скоротять споживання традиційної енергії в Україні та знизять викиди парникових газів та витрати на енергоносії, а також імпорт енергоносіїв. Важливим завданням проекту є значне скорочення викидів парникових газів, які є результатом неналежного використання енергетичних ресурсів на місцевому рівні. Проект МЕР робить свій вагомий внесок у розвиток енергетичних проектів USAID в Україні. Проект МЕР також підтримує діяльність у сфері енергетики для досягнення загальних цілей та завдань енергетичного сектору України, в тому числі інтеграції із енергетичним законодавством ЄС. Бюджет проекту складає 13.5 млн доларів США та розрахований на 4 роки.

Проект включає чотири напрямки діяльності:

  1. Удосконалення регуляторної та правової бази для енергоефективності та чистої енергії, включаючи діяльність на національному рівні, а саме: розвиток сприятливого нормативно-правового середовища; підтримку стандартів енергоефективності; удосконалення системи встановлення тарифів; удосконалення політики соціального захисту для малозабезпечених споживачів комунальних послуг; розробку інтегрованої інформаційної систему щодо регуляторної звітності комунальних підприємств; підтримку Нацкомпослуг у здійсненні процедур моніторингу/бенчмаркингу якості послуг теплопостачання, а також пов’язаних з ними стимулів, які залежать від якості цих послуг; розвиток професійного потенціалу співробітників Мінрегіонбуду та національного регулятора.
  2. Сприяння енергетичному плануванню, інвестиціям у енергоощадні технології та застосування відновлюваних джерел енергії, включаючи: роботу з 15 містами-партнерами; допомогу муніципалітетам у підготовці стратегічних енергетичних планів з метою охоплення усіх важливих секторів енергоспоживання та їх інтегрування у відповідності до Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) згідно з методикою Угоди Мерів; запровадження системи енергоменеджменту на базі положень стандарту ISO 50001; кредитні гарантії Установи кредитування розвитку для фінансування енергоефективних заходів в містах-учасниках Проекту; підтримку механізмів, що мобілізують інвестиції приватного сектору; інформаційну діяльність у містах-партнерах Проекту.
  3. Розвиток професійного потенціалу урядових та неурядових організацій щодо енергоефективності, відновлюваних джерел та зменшення викидів.
  4. Підвищення потенціалу Уряду України для розробки та впровадження стратегій низьковуглецевого розвитку.

 

Також див.

Повернутись догори