Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[841553]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

Проект "Енергоефективний Вечірній Київ" (2013 - 2014 рр.)

Фінансування: ДТЕК в рамках Програми соціального партнерства

 

Проект "Енергоефективний Вечірній Київ" передбачає реалізацію пілотного проекту зі встановлення сучасного енергоефективного обладнання вуличного освітлення в житловому районі міста Києва (Троєщина).

Центральними завданнями пілотного проекту є створення на основі реалізованих робіт зі встановлення та введення в експлуатацію енергоефективного обладнання сучасної системи вуличного освітлення. Проектний пакет документації містить опис логістики та нормативної бази проекту для можливого подальшого його розповсюдження. Організація та проведення моніторингу й оцінки соціального ефекту від упровадження пілотного проекту має на меті визначення його подальшого формату та необхідності розширення географії впровадження подібної практики.

Основним завданням Проекту є популяризація енергоефективного підходу під час удосконалення інфраструктури міста. Передбачається організація інформаційної компанії з метою сприяння формуванню енергоефективного мислення як жителів, так і представників органів управління, які приймають рішення у сфері розвитку інфраструктури міста.

Ще однією важливою характеристикою проекту є його соціальна спрямованість. За даними Міжнародної комісії з освітлення, якісне освітлення вулиць і доріг знижує кількість дорожньо-транспортних пригод (ДТП) на 30%, у т. ч. за участю пішоходів – на 40%. Середня величина відносного числа ДТП на неосвітлених і погано освітлених ділянках вулиць у містах вище у 2,6 рази, ніж на гарно освітлених.

Якісне вуличне освітлення зменшує число випадків злочинності та порушення громадського порядку. За результатами низки досліджень, зміна освітлення із зовсім поганого до хорошого рівня покращує кримінальну ситуацію на 30%, а зміна освітлення з нормального до дуже хорошого рівня − на 20%.

Підвищення якості життя мешканців завдяки зменшенню рівня злочинності та покращенню умов проживання позитивно позначається на соціально-психологічному кліматі міста або мікрорайону. Якісне вуличне освітлення забезпечує жителям почуття безпеки і комфорту, що уможливлює для них позбутися «страху перед нічними вулицями». Яскраво освітлені вулиці у вечірні години дозволяють батькам не турбуватися за безпеку дітей, що дає змогу організувати їх дозвілля оптимальним чином (відвідування спортивних секцій, музичних шкіл тощо).
Якісне освітлення також має важливе гігієнічне значення, сприяючи вечірнім прогулянкам городян.

Рівень вуличного освітлення слугує показником соціальної стабільності і виступає видимим проявом ефективності діяльності влади та/або соціальної відповідальності бізнесу (якщо до процесу покращення вуличного освітлення в місті або мікрорайоні долучиться приватна компанія).

Реалізація проекту ДТЕК із модернізації зовнішнього освітлення пілотного мікрорайону уможливить створення привабливих світлових образів вечірньої і нічної Троєщини.

 

Завдання ІМР:

  1. Визначити комплексний економічний ефект від реалізації Проекту та створити універсальний інструментарій для оцінки комплексного економічного ефекту подібних проектів.
  2. Визначити комплексний соціальний ефект від реалізації Проекту та створити універсальний інструментарій для проведення оцінки комплексного соціального ефектуподібних проектів.
  3. Провести Інформаційну кампанію серед мешканців пілотного мікрорайону.
  4. Організаційний супровід реалізації демонстраційного проекту.
     

 

Повернутись догори