Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1114246]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

Проект ДТЕК "Енергоефективні школи" І етап: 11 ЗНЗ Києва (січень - травень 2013 р.)

 

МЕТА ПРОЕКТУ

Проект ДТЕК «Енергоефективні школи» передбачає проведення занять та інших заходів навчально-виховного процесу з енергозбереження для учнів 6-8 класів пілотних шкіл Києва та Дніпропетровська. Одним із центральних завдань Проекту є вироблення в учнів розуміння того, що тепло не лише забезпечує комфорт проживання, але є цінним ресурсом, товаром. Іншим, не менш важливим завданням, є роз’яснення дітям необхідності заощадження теплових ресурсів для збереження клімату та життя на Землі.

Головна мета занять та інших заходів навчально-виховного процесу з енергозбереження полягає у вихованні свідомого та відповідального майбутнього споживача теплової енергії, який розуміє проблеми комунального підприємства теплопостачання та підтримує його своїми діями: зберігає і раціонально використовує тепло та своєчасно сплачує за отримані послуги, вихованні в учнів енергетично та екологічно грамотної поведінки та стилю життя, актуалізації проблеми раціонального використання енергетичних та інших ресурсів, залучення учнів до дій, направлених на зниження споживання ресурсів.

Методологічно Проект побудований за принципом «програма дій»: вивчаючи проблеми теплопостачання та теплозбереження, що розглядаються під час занять, учні поступово приходять до думки щодо необхідності дій для вирішення цих проблем. Передбачається, що Проект має стати стимулом підвищення відповідальності учнів. На завершальному етапі їм пропонується самостійно розробити та здійснити план дій, направлених на вирішення виявлених проблем теплопостачання та теплозбереження свого будинку, класу та школи.

В ході реалізації Проекту у пілотних школах з метою визначення оцінки учнями, вчителями та батьками ефективності проекту підвищення енергоефективності у школах та підведення підсумків моніторингу проекту (анкетування та глибинні інтерв’ю) проводять моніторинг Проекту.

В рамках Проекту також проводять міжшкільний конкурс на зменшення споживання електроенергії з метою залучення учнів, педагогів та персоналу пілотних шкіл до практичних кроків зі скорочення споживання електричної енергії за рахунок дбайливого та свідомого її використання, пропаганди енергетично та екологічно нейтрального стилю життя, поширення серед учнів, педагогічного колективу і обслуговуючого персоналу знань про необхідність збереження ресурсів, та конкурс енергоефективних проектів.

Історія Програми "Енергоефективні школи" в Україні

 

ЗАСАДНИЧІ ДОКУМЕНТИ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ "ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ШКОЛИ"

 1. Положення про урочистий запуск Проекту "Енергоефективні школи" у пілотних навчальних закладах
 2. Положення про проведення занять та інших заходів навчально-виховного процесу з питань енергозбереження
 3. Положення про конкурс між пілотними навчальними закладами Проекту "Енергоефективні школи" на зменшення споживання електроенергії
 4. Положення про Конкурс проектних пропозицій з підвищення енергоефективності та/або покращення теплового комфорту шкільного приміщення за Проектом "Енергоефективні школи"
 5. Положення про конкурсну комісію Проекту "Енергоефективні школи"

 

ФОРМАТ ТА ЗМІСТ УРОКІВ

У рамках 17 уроків учні 6-8 класів опановують основи теплопостачання та теплозбереження, усвідомлюють необхідність раціонального теплоспоживання для зменшення негативного впливу на довкілля та збереження клімату на Землі, ознайомлюються з роботою котелень та інших споруд міського підприємства теплопостачання, проводять тепловий аудит у школі та вдома. Для проведення теплового аудиту у школі та вдома усі школи-учасники Проекту отримали спеціальні набори приладів. Із переліком приладів у наборі можна ознайомитися тут.

Уроки 1-2. Тепло та температура
Уроки 3-4. Як виробляється та подається тепло
Уроки 5-6. Технічні проблеми теплопостачання
Уроки 7-8. Фінансові проблеми теплопостачання
Уроки 9-10. Проблеми споживачів тепла
Урок 11. Чому необхідно зберігати тепло
Урок 12. Як зберегти та раціонально використовувати тепло
Урок 13. Як зменшити витрати на оплату послуг теплопостачання
Урок 14. Тепловий аудит вдома
Уроки 15-16. Тепловий аудит у школі
Урок 17. Підсумкове заняття

 

УЧАСНИКИ

11 ЗНЗ-учасників першого етапу Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" у Києві були обрані Головним управлінням освіти і науки, молоді та спорту КМДА. Це:

 1. Ліцей №21 податкової та рекламної справи (Голосіївський район)
 2. Гімназія №290 (Дарницький район)
 3. Середня ЗОШ №270 (Деснянський район)
 4. Середня ЗОШ №201 (Дніпровський район)
 5. Середня ЗОШ №170 (Оболонський район)
 6. Середня ЗОШ №134 (Печерський район)
 7. Ліцей міжнародних відносин №51 (Печерський район)
 8. Середня ЗОШ №242 (Подільський район)
 9. Спеціалізована школа №96 (Святошинський район)
 10. Гімназія №178 (Солом‘янський район)
 11. Спеціалізована школа №53 (Шевченківський район)

 

ЗАХОДИ

10-11.01.2013     Установчий семінар для представників загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва
       Урочисті запуски Проекту "Енергоефективні школи" у пілотних школах м. Києва:
30.01.2013   Середня ЗОШ №270
    Гімназія №290
31.01.2013   Спеціалізована школа №53
    Середня ЗОШ №134
1.02.2013   Середня ЗОШ №201
    Середня ЗОШ №242
4.02.2013   Спеціалізована школа №96
5.02.2013   Ліцей №21 податкової та рекламної справи
    Ліцей міжнародних відносин №51
6.02.2013   Середня ЗОШ №170
    Гімназія №178
    Завантажити фото, відео всіх запусків
19.03-12.04.2013   Екскурсії школярів пілотних шкіл на ТЕЦ-6 м. Києва
15.02.2013   Конкурс на зменшення споживання електроенергії
03.04.2013   Міні-семінар з питань розробки проектних пропозицій з підвищення енергоефективності шкільних приміщень

28,30.05.2013

 

Заключна конференція "Проект ДТЕК "Енергоефективні школи": результати впровадження та перспективи поширення в Україні"

 

ОЦІНЮВАННЯ, ВИЗНАЧЕННЯ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ 

Оцінювання 11 ЗНЗ-учасників І етапу Проекту, м. Київ

Переможців визначають за результатами упровадження Проекту "Енергоефективні школи". Для 11 ЗНЗ м. Києва призовий фонд ТОВ "ДТЕК", кошти якого передбачено спрямувати на реалізацію енергоефективних проектів у будівлях пілотних ЗНЗ, становив 1 млн грн. В ході впровадження Проекту "Енергоефективні школи" конкурсна комісія оцінювала пілотні навчальні заклади за низкою критеріїв, що визначали результативність їхньої участі у чотирьох основних заходах Проекту: 1) організація та проведення урочистого запуску Проекту; 2) проведення занять та інших заходів навчально-виховного процесу з питань енергозбереження; 3) організація та проведення конкурсу між пілотними навчальними закладами на зменшення споживання електроенергії; 4) організація та проведення міжшкільного конкурсу проектних пропозицій з підвищення енергоефективності шкільних приміщень.

За результатами упровадження І етапу Проекту "Енергоефективні школи" у п’ятірку лідерів-переможців Проекту увійшли гімназія №178 (Диплом І ступеня), школи №242 та №201 (Диплом ІІ ступеня), школа №134 та ліцей №51 (Диплом ІІІ ступеня). Кожен переможець отримав від компанії ДТЕК "золотий» сертифікат на суму 180 тис. грн. Пілотні ЗНЗ, що посіли 6 та 7 місця (школа №96 та школа №53) отримали "срібні" сертифікати на суму 20 тис. грн кожен. Решта ЗНЗ (гімназія №290, ліцей №21, школа №170 та школа №270) отримали "бронзові" сертифікати на суму 15 тис. грн кожен. 

 

ВІДГУКИ 11 ПІЛОТНИХ ЗНЗ м. КИЄВА

Повернутись догори