Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1156665]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

Проект "Енергоефективні школи" у ЗНЗ України в рамках Програми соціального партнерства ДТЕК (2012 - 2014 рр.)

Проект "Енергоефективні школи" реалізовується спеціалістами ВБО "Інститут місцевого розвитку" за фінансової та технічної підтримки ТОВ "ДТЕК". Проект передбачає впровадження факультативного курсу "Основи теплопостачання та теплозбереження" для учнів 6-8 класів, проведення: теплового аудиту в школі та вдома, міжшкільного конкурсу на зменшення споживання електроенергії, конкурсів пропозицій учнів з енергозбереження тощо.

Головна мета Проекту - виховання свідомого та відповідального майбутнього споживача енергоресурсів, який розуміє проблеми теплопостачальних підприємств та підтримує їх своїми діями: зберігає і раціонально використовує енергетичні ресурси та своєчасно сплачує за отримані послуги. Завданнями Проекту є виховання в учнів енергетично та економічно грамотної поведінки та стилю життя, актуалізації проблеми раціонального використання енергетичних та інших ресурсів, залучення учнів до дій, спрямованих на зниження споживання ресурсів. Одним із центральних завдань Проекту є вироблення в учнів розуміння того, що тепло не лише забезпечує комфорт проживання, але є цінним ресурсом, товаром. Іншим, не менш важливим завданням, є роз’яснення дітям необхідності заощадження теплових ресурсів для збереження клімату та життя на Землі. Цільові установки курсу сприяють формуванню енергоефективного мислення школярів, вчать їх оцінювати ситуації на всіх рівнях, від технічного і економічного, до побутового та святоглядного.

Методологічно факультативний курс побудований за принципом "програма дій". Вивчаючи проблеми теплопостачання та теплозбереження, що розглядаються під час занять, учні поступово приходять до думки щодо необхідності дій для вирішення цих проблем. Передбачається, що Проект має стати стимулом підвищення відповідальності учнів. На завершальному етапі їм пропонується самостійно розробити та здійснити план дій, направлений на вирішення виявлених проблем теплопостачання та теплозбереження свого будинку, класу та школи.

Навчально-методичний комплект Проекту: Програма факультативного курсу "Основи теплопостачання та теплозбереження", Посібник для вчителя "Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача" до факультативного курсу "Основи теплопостачання та теплозбереження", Посібник "Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача" для учнів 6-8 класів.

У Проекті "Енергоефективні школи" завдання ІМР полягають у: забезпеченні учасників Проекту навчально-методичними матеріалами та приладами для проведення теплового аудиту, проведенні установчого семінару для представників пілотних ЗНЗ, сприянні у підготовці та проведенні урочистих запусків Проекту у пілотних ЗНЗ, супроводі та моніторингу уроків, сприянні в організаці та проведенні міжшкільного конкурсу на зменшення споживання електроенергії, сприянні в організації та проведенні конкурсів енергоефективних проектів, проведенні заключної конференції за результатами Проекту, організації моніторингу та оцінки впровадження Проекту, інформаційному супроводі реалізації Проекту.

 

Проект ДТЕК "Енергоефективні школи": І етап - 11 ЗНЗ, м. Київ (навчальний рік 2012-2013)

І етап Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" стартував у Києві з установчого семінару для представників пілотних шкіл м. Києва, що його було проведено 10-11 січня 2013 р. для представників 11 пілотних ЗНЗ м. Києва. 

За результатами упровадження І етапу Проекту "Енергоефективні школи" у п’ятірку лідерів-переможців Проекту увійшли гімназія №178 (Диплом І ступеня), школи №242 та №201 (Диплом ІІ ступеня), школа №134 та ліцей №51 (Диплом ІІІ ступеня). Кожен переможець отримав від компанії ДТЕК "золотий» сертифікат на суму 180 тис. грн. Пілотні ЗНЗ, що посіли 6 та 7 місця (школа №96 та школа №53) отримали "срібні" сертифікати на суму 20 тис. грн кожен. Решта ЗНЗ (гімназія №290, ліцей №21, школа №170 та школа №270) отримали "бронзові" сертифікати на суму 15 тис. грн кожен. 

 

Проект ДТЕК "Енергоефективні школи": ІІ етап - 55 ЗНЗ (навчальний рік 2013-2014)

ІІ етап Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи" впроваджуватимеся у 55 ЗНЗ України: 11 ЗНЗ Києва, 11 ЗНЗ Дніпропетровська, 33 ЗНЗ 20 міст присутності компанії ДТЕК.

Повернутись догори