Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1156634]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

Програма "Енергоефективні школи та університетські містечка"

Програму "Енергоефективні школи та університетські містечка" було запропоновано до впровадження у загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах пілотних міст Проектом USAID "Реформа міського теплозабезпечення в Україні" (РМТ). Актуальність Програми обумовив високий рівень енергозалежності економіки України (країна споживає щороку понад 60 млрд кубометрів природного газу. Це рівень споживання США, Японії, Росії та Німеччини, які виробляють при цьому товарів та послуг у десятки разів більше за Україну). Інші важливі аспекти - складна екологічна ситуація (у т.ч. збільшення шкідливих викидів в атмосферу від спалювання викопного палива) та системна криза у житлово-комунальному господарстві, пов’язана з високим енергоспоживанням (зокрема, підприємства теплопостачання використовують майже 70% природного газу, який йде на потреби ЖКГ), зносом основних фондів та заборгованістю населення за послуги, що становить більше 10 млрд грн.

Мета Програми "Енергоефективні школи" – виховання відповідального та свідомого майбутнього споживача теплової енергії, що розуміє проблеми підприємства теплопостачання та своїми діями підтримує його – зберігає і раціонально використовує теплову енергію та своєчасно сплачує за отримані послуги.  

Методичне забезпечення упровадження Програми у школах складалося з робочої програми факультативного курсу "Основи теплопостачання та теплозбереження", посібника до факультативного курсу для учнів 6-8 класів "Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача" та однойменного посібника для вчителя, розроблених консультантом Інституту місцевого розвитку к.т.н., доцентом Кадрією Сафіуліною. Матеріально-технічним забезпеченням Програми у школах були надані Проектом РМТ комплекти приладів для практичних занять на уроках, за допомогою яких учні проводили необхідні досліди та вимірювання. 

У 2010 р. навально-методичний комплект Програми "Енергоефективні школи" розглянуто комісією Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України і "схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах" (протокол №3 від 1 червня 2010 р.). У травні 2012 р. Мінітерство освіти і науки, молоді та спорту України розглянуло навчальний посібник "Енергозбереження в університетських містечках" та схвалило його видання з грифом "Рекомендовано Міністерством овіти і науки, молоді та спорту України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів" (лист № 1/11-8066 від 28 травня 2012 р.).

 

     

Упровадження Програми "Енергоефективні школи"

Упровадження Програми "Енергоефективні університетські містечка"

Мета Програми "Енергоефективні університетські містечка" - формування у студентів вищих навчальних закладів (3 пілотних ВНЗ з міст-партнерів Проекту РМТ) нового типа мислення, заснованого на розумінні цінності споживаних ресурсів, позитивного впливу ресурсозбереження на екологію, збереження клімату та сталий розвиток, становлення їх в якості свідомих та відповідальних споживачів послуг ЖКГ. Програма розрахована на активних студентів-волонтерів, формальних (члени студентських профспілок, старости груп) та неформальних лідерів (популярні члени студентських колективів), членів студентських рад гуртожитків, комендантів гуртожитків, викладачів, адміністрацію ВНЗ тощо. 

Навчально-методичне забезпечення Програми "Енергоефективні університетські містечка" – робоча програма курсу, посібник "Енергозбереження в університетських містечках" та практикум (збірник задач). 

Авторами навчально-методичного комплекту за Програмою "Енергоефективні школи та університетські містечка" є консультанти Інституту місцевого розвитку: Кадрія Сафіуліна, к.т.н., доцент, Анатолій Колієнко, к.т.н., професор  та Руслан Тормосов, к.е.н., доцент. 

Повернутись догори