[1094515]
|
Додаткова програма “Доступне теплопостачання м. Алчевськ та енергоефективність у житловому секторі міста”, 2008-2010Фінансування: USAID Програму “Доступне теплопостачання м. Алчевська та енергоефективність у житловому секторі міста” було розроблено як додаткову програму до проекту “Доступне водопостачання м. Алчевськ” з метою підвищення доступності послуг з централізованого теплопостачання та підвищення енергоефективності у житловому секторі міста. Очікувані результати Програми: - Розробка та прийняття Стратегії доступного централізованого теплопостачання для міста. Початок виконання Стратегії містом. Значне підвищення рівня енергоефективності у сфері централізованого теплопостачання завдяки виконанню Стратегії:
- заходи з енергоефективності дозволять знизити споживання газу теплопостачальним підприємством на 25% упродовж періоду виконання Стратегії;
- споживання тепла користувачами для цілей теплопостачання у багатоквартирних будинках зменшиться на 30% упродовж періоду виконання Стратегії;
- будинкові лічильники буде встановлено у 50% будинків у 2009 р. та у 100% багатоквартирних будинків на кінець періоду виконання Стратегії. Буде розроблено систему оформлення рахунків, що дасть споживачам можливість оплачувати фактичні обсяги отриманих послуг.
- Запровадження необхідних інституційних змін для створення ОСББ у 80% багатоквартирних будинків.
- Проведення оцінки техніко-економічних можливостей відновлення гарячого водопостачання у місті.
- Підвищення доступності послуг для споживачів.
- Впровадження заходів з енергоефективності, включаючи повну термомодернізацію, що дасть можливість зменшити споживання тепла.
В рамках Програми ІМР: - Здійснив оцінку поточного стану системи централізованого теплопостачання (ЦТ) в Алчевську, включаючи її енергетичний баланс, виробництво та транспортування теплової енергії, фінансовий стан, систему формування тарифів, систему обліку споживання теплової енергії, сбір платежів, існуючі механізми соціального захисту споживачів ЦТ, доступність послуг ЦТ у місті, інституційні аспекти надання послуг ЦТ в місті тощо.
- Розробив інвестиційний сценарій для етапів виробництва та транспортування теплової енергії.
- Спрогнозував тарифи на послуги теплопостачання для населення Алчевська.
- Спрогнозував доступність послуг централізованого теплопостачання для населення.
- Спрогнозував соціальні платежі, пов‘язані з тарифами на теплопостачання.
- Підготував оцінку потреб бюджетного фінансування (за рахунок Державного бюджету) субсидій на оплату житлово-комунальних послуг упродовж 10 років, за умов продовження зростання цін на газ і збереження рівня виробництво та споживання теплової енергії.
- Провів оцінку техніко-економічних можливостей відновлення послуг теплопостачання у місті.
- Дослідив поточний стан системи ЦТ, включаючи оцінку енергетичного балансу, тарифної системи, платіжної дисципліни та фінансової ситуації, та підготував Звіт про поточний стан.
- Провів оцінку потенціалу енергозбереження зі сторони попиту та підготував Звіт про потенціал енергозбереження у житлових будинках (включає огляд систем теплопостачання репрезентативних будинків для визначення потенціалу енергозбереження зі сторони попиту, оцінку обсягу інвестицій у покращення системи ЦТ зі сторони попиту, оцінку перешкод для впровадження заходів з енергозбереження у житловому секторі із врахуванням інституційного, регуляторного та фінансового аспектів).
- Провів опитування споживачів централізованого теплопостачання з метою виявлення їхньої думки по якість послуг, їхньої готовності сплачувати більше за більш якісні послуги, практичну можливість відновлення гарячого водопостачання у місті, зміни поведінки споживачів у ситуації, коли підвищення цін на газ викликає зростання тарифів.
- Розробив Стратегію доступного теплопостачання для м. Алчевська (включаючи інституційні та організаційні заходи, інвестиції у покращення системи централізованого теплопостачання зі сторони попиту та зі сторони постачання, фінансування інвестиційної програми, запровадження механізмів соціального захисту, підвищення обізнаності споживачів щодо заходів з енергозбереження). Стратегія базується на Звіті про поточний стан та на Звіті про потенціал енергозбереження у житлових будинках.
- Впровадив демонстраційний проект з енергоефективності у декількох відібраних будинках.
| |  |