Інститут
Наш досвід
Про нас пишуть/говорять
Консалтинг
ОСББ
Публічно-приватне партнерство
Тренінги та семінари
Послуги з підбору персоналу
Вакансії
Закупівля послуг
Стара версія сайту

[1094515]

Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities.
Інформаційний портал ТЕПЛИЙ ДІМ - TEPLYDIM Information Portal
Міжгалузева асоціація Укртеплокомуненерго

AEA

Реформа міського теплозабезпечення

Додаткова програма “Доступне теплопостачання м. Алчевськ та енергоефективність у житловому секторі міста”, 2008-2010

Фінансування: USAID

Програму “Доступне теплопостачання м. Алчевська та енергоефективність у житловому секторі міста” було розроблено як додаткову програму до проекту “Доступне водопостачання м. Алчевськ” з метою підвищення доступності послуг з централізованого теплопостачання та підвищення енергоефективності у житловому секторі міста.

Очікувані результати Програми:

 • Розробка та прийняття Стратегії доступного централізованого теплопостачання для міста. Початок виконання Стратегії містом. Значне підвищення рівня енергоефективності у сфері централізованого теплопостачання завдяки виконанню Стратегії:
  • заходи з енергоефективності дозволять знизити споживання газу теплопостачальним підприємством на 25% упродовж періоду виконання Стратегії;
  • споживання тепла користувачами для цілей теплопостачання у багатоквартирних будинках зменшиться на 30% упродовж періоду виконання Стратегії;
  • будинкові лічильники буде встановлено у 50% будинків у 2009 р. та у 100% багатоквартирних будинків на кінець періоду виконання Стратегії. Буде розроблено систему оформлення рахунків, що дасть споживачам можливість оплачувати фактичні обсяги отриманих послуг.
 • Запровадження необхідних інституційних змін для створення ОСББ у 80% багатоквартирних будинків.
 • Проведення оцінки техніко-економічних можливостей відновлення гарячого водопостачання у місті.
 • Підвищення доступності послуг для споживачів.
 • Впровадження заходів з енергоефективності, включаючи повну термомодернізацію, що дасть можливість зменшити споживання тепла.

В рамках Програми ІМР:

 1. Здійснив оцінку поточного стану системи централізованого теплопостачання (ЦТ) в Алчевську, включаючи її енергетичний баланс, виробництво та транспортування теплової енергії, фінансовий стан, систему формування тарифів, систему обліку споживання теплової енергії, сбір платежів, існуючі механізми соціального захисту споживачів ЦТ, доступність послуг ЦТ у місті, інституційні аспекти надання послуг ЦТ в місті тощо.
 2. Розробив інвестиційний сценарій для етапів виробництва та транспортування теплової енергії.
 3. Спрогнозував тарифи на послуги теплопостачання для населення Алчевська.
 4. Спрогнозував доступність послуг централізованого теплопостачання для населення.
 5. Спрогнозував соціальні платежі, пов‘язані з тарифами на теплопостачання.
 6. Підготував оцінку потреб бюджетного фінансування (за рахунок Державного бюджету) субсидій на оплату житлово-комунальних послуг упродовж 10 років, за умов продовження зростання цін на газ і збереження рівня виробництво та споживання теплової енергії.
 7. Провів оцінку техніко-економічних можливостей відновлення послуг теплопостачання у місті.
 8. Дослідив поточний стан системи ЦТ, включаючи оцінку енергетичного балансу, тарифної системи, платіжної дисципліни та фінансової ситуації, та підготував Звіт про поточний стан.
 9. Провів оцінку потенціалу енергозбереження зі сторони попиту та підготував Звіт про потенціал енергозбереження у житлових будинках (включає огляд систем теплопостачання репрезентативних будинків для визначення потенціалу енергозбереження зі сторони попиту, оцінку обсягу інвестицій у покращення системи ЦТ зі сторони попиту, оцінку перешкод для впровадження заходів з енергозбереження у житловому секторі із врахуванням інституційного, регуляторного та фінансового аспектів).
 10. Провів опитування споживачів централізованого теплопостачання з метою виявлення їхньої думки по якість послуг, їхньої готовності сплачувати більше за більш якісні послуги, практичну можливість відновлення гарячого водопостачання у місті, зміни поведінки споживачів у ситуації, коли підвищення цін на газ викликає зростання тарифів.
 11. Розробив Стратегію доступного теплопостачання для м. Алчевська (включаючи інституційні та організаційні заходи, інвестиції у покращення системи централізованого теплопостачання зі сторони попиту та зі сторони постачання, фінансування інвестиційної програми, запровадження механізмів соціального захисту, підвищення обізнаності споживачів щодо заходів з енергозбереження). Стратегія базується на Звіті про поточний стан та на Звіті про потенціал енергозбереження у житлових будинках.
 12. Впровадив демонстраційний проект з енергоефективності у декількох відібраних будинках.
Повернутись догори